Boy 13

Necháte se očkovat proti nemoci covid-19?

Já osobně zatím počkám. Nechal bych se očkovat možná až tak za rok za dva, až bude známa většina vedlejších účinků a také účinnost na případné nové mutace. Samozřejmně je očkování dobrovolné, ale zase je tu druhá strana mince, když nebudete naočkováni, tak třeba budete se muset vícero testovat, budete muset do karantény a tak, což mi přijde nevýhoda pro zdravé lidi, kteří si nechtějí nechat do těla vpravit vakcínu, která se vyvíjela v krátkém časovém období. Když jsem na podzim minulý rok četl na různých diskuzních fórech a sociálních sítí, tak mohu říci, že velká většina společnosti byla proti očkování. Teď jsou pro. Toto je můj subjektivní názor a plně respektuji Vaše názory, zdali se NECHÁTE, nebo NENECHÁTE očkovat, prosím, respektujme se všichni, každý člověk má na to svůj názor a měli bysme se všichni plně respektovat.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
elkon

Ano

Ano, už to mám za sebou. Nebudu čekat, až to se mnou „zacvičí“ natvrdo. Není co řešit a přijde chvíle, že se bez očkování nikam nedostaneš.

Další odpovědi
Dochy

Ano

Mám první za sebou. I když si nemyslím, že bych by vyloženě v rizikové skupině. A ani nemyslím, že by mně „neočkování“ nějak extrémně v nejbližší době (prázdniny) omezovalo. Připadá mi to rozumné i ve vztahu ke společnosti. Věřím že mně očkování neublíží a celkové situaci prospěje.
Jinak dosavadní následky očkování: Po pár hodinách začla ruka pobolívat a vydrželo ji to asi den a půl. ale nic dramatického, jen tak že vím, že bolí 😉

ten který je

Ne

Budeme se setkávat čím dál častěji s otázkou,zda už jsme naočkovaní.Je to podobné jako v padesátých letech,kdy se komunisti ptali,zda už sedlák vstoupil do družstva.Také něco podobného bylo po r.68 ,,už jsi soudruhu podal přihlášku do KSČ'? Opět se štěpí společncost na ty co dostali rozum a na ty podřadné II kategorie.

Drap

Ne

Nenechám, už jsem naočkovaný

xiperio

Ano

Ano , už mám první dávku. Jelikož sem si to zkusil, jaké to je hnusné onemocnění . Myslel jsem si, že jsem zdravý a v kondici , a že se mě to tak nějak netýká. Nikomu bych to nepřál. Ten pocit, že člověk dýchá, ale dusí se, protože z plic už kyslík dál nejde. A ten strach, že se to zhorší. Už věřím, že mučení teroristů tzv, Waterboarding, patří k těm nejbrutálnějším. Do dnes mne večer bolí na prsou. A fyzičku mám tak na 20% než před covidem. Prostě už nikdy. Kdo si to chce zkusit, nech si natáhne na chvíli igelitový sáček přes hlavu. I kdybych se měl chodit očkovat měsíc co měsíc. Prostě chci ještě žít nic víc.

da ny

Ne

Bylo mi nepříjemné, jak moc mne 3×, do přednostního, nevyžádaného očkování tlačili. Bez informací o zdravotním stavu.
Do ciziny na dovolenou se nechystám. Na let letadlem také ne,
K sousedům na jednodenní výlet nebo nákupy mi stačí negativní test.
Rizikově se nechovám, hygienické návyky mám vštípené od dětství.
Usoudila jsem, že vakcinaci vůbec nepotřebuji a jsou tam nějaké, mé pochybnosti o vhodnosti.
Neříkám, že nikdy, ale soudím, že se bez vakcíny obejdu.

paul1

Ano

Už jsem dostal obě dávky vakcíny Pfizer a pokud to bude nutné, půjdu i na třetí.

jirka F

Ano

Ale musím se ještě poradit pořádně s doktorem protože mám autoimunitní onemocnění.

Emefej

Ne

Očkovat se nenechám, já očkován již jsem.

Pepa25

Ano

Už jsem (1. dávka).
Čekat až se „projeví dlouhodobé účinky“ je podle mého názoru v případě očkování hloupost, tam nejde o dlouhodobé užívání nějakého léku, ale jednorázovou záležitost, které se projeví buď hned nebo vůbec.

seraphico

Ano

Malvína

Ne

prishd

Ano

Zájem mám, ale nechci mRNA vakcínu a už vůbec ne tu od Pfizer, ale nikomu neberu jeho rozhodnutí mít v současné chvíli to mediálně nejlepší, které je však to nejhorší do evoluce… Čekám na klasickou desetiletí odzkoušenou „proteinovou“ vakcínu – takže Novavax. Docela mi je líto to neskutečné kvantum lidí, jak bude čekat na spásnou třetí dávku od Pfizeru…

GM

Ano

V pondělí jdu na 2. dávku.

jáára

Ano

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

prishd

@jirka F Čekej na vakcínu od Novavax

Ametyst

Lidé se nechávají očkovat , aby nebyli buzerovaní v restauracích, kinech, při cestování. Nemá to vůbec nic společného se zdravím.

Dochy

Ametyst: popravdě ta buzerace mně s..e, u mně kvůli tomu vzniká chuť na „a just ne“, ale osobně se mně ta buzerace nijak moc nedotýká a není to pro mně důvod k očkování (spíše k těm protestům). Přesto jsem se nechal naočkovat, protože mi to připadá rozumné.

seraphico

Ametyst, proč zobecňuješ? Já se nechám očkovat právě kvůli tomu zdraví, ne kvůli „buzeraci“.

da ny

Ano, i to je jedna z motivací, kromě „péče a obavu“ o své zdraví a chuť cestovat, za každou cenu (bez karantény). Už mi dali pokoj a v práci mne nikdo nebuzeruje :D Testům neuniknu.

Pepa25

V čím by to očkování mělo mít něco společné, když ne se zdravím? S „implementací čipů, aby nás sledovali“?

da ny

Především „zdraví“, ale i smrt, je vždy, pro někoho, hlavně byznys…

Pepa25

Hlavně byznys to není. Vydělat se dá na lidech jednodušeji – a ještě to lidem bude příjemné. Podle mě je hloupé o očkování takto uvažovat.