Kepler

Nebylo by horší, kdyby místo globálního oteplování nastalo globální ochlazování?

Anketa
Vyhovuje vám teplá zima?
Ano: 60.6 %
Ne: 39.4 %
Celkem hlasovalo 7279 čtenářů.
https://www.no­vinky.cz/

Pokud vám víc vyhovuje teplá zima, pak z jakého důvodu?

https://pixaba­y.com/cs/photos/m%C3%BDd­lov%C3%A1-bublina-krystaly-1959327/

Nejlepší odpověď
zjentek

Chtěl bych se touto cestou zasadit o řádné vymrznutí blech a klíšťáků a proto za mě NE, STOP globálnímu oteplování a silným větrům směrem od imperialisty!

Další odpovědi
Rokio

Globální oteplování způsobuje nejen extrémní tepla, ale i extrémní zimy.

DoTazatel

Obojí je na nic, protože jsou to oba extrémy, které k tíhnou k jedné straně.

V globálním oteplováním jde navíc o znečištění vzduchu a porušení ozonové vrstvy – což je hodně blbé. Taky, pokud v důsledku toho roztají všechny ledovce, tak bude několik částí kontinentů pod vodou, včetně různých velkých měst.

Doba ledová se opakuje v cyklu a není tolik devastující (jako gl. oteplování, které je důsledkem především znečištění vzduchu a přemíra oxidu, aj. pro nás nedobrých látek v atmosféře). Samozřejmě, že zima je taky na nic, bylya by krutá a měl by to špatný dopad na život lidí, na ekonomiku, na rozvoj a prosperitu. Ale nebylo by to tak zlé, jako v případě velkého oteplení.

Ametyst

Jestli se otepluje globálně, nevím. Rozhodne se v teplem období nemusí tolik topit a bude čistší vzduch. Úroda může byt víckrát do roka. Poslechněte si i jiné vědce, nejen ty miláčky masmedii.

autacek

Před zimou se dá obléct, před vedrem neutečeš.

Ale co se klimatu týká, tepleji tu už bylo, to ostatně dokládají i názvy místních částí, například pojmenovaných po víně, byť se v daných lokalitách víno již dávno nepěstuje.

Země prochází přirozenými cykly a obávám se, že i kdyby si dnes člověk prst v řiti zlomil, tak s tím nic zásadního nesvede. Bude lepší, než s tím bojovat, se tomu přizpůsobit.

Kepler

Ametyst: jo, a je méně zlomených krčků stehenních kostí, méně nehod, menší spotřeba posypových materiálů vč.soli a silničáři už nejsou nejmenší lidičky na světě, kteří nejsou vidět, když napadne 4 cm sněhu…:-))

Pepa25

A více kůrovce, který nevymrzne, větší sucho po celý rok, menší úroda, protože plodiny neví, kdy „nasadit“, resp. nasadí brzy a pak mrznou …