Avatar uživatele
Registrovaný

Jaký je název prvního (originálního) biblického stvoření??

Jednou sem četl o nějakém biblickém stvoření které prý bylo před všemi ostatními. Takové originální zvíře. Myslim že se u něj psalo i něco s Noemovou archou a kreacionismem Už si ale nepamatuju, jak se nazývalo. Nevíte někdo? A prosím... nepište jako odpověď Bůh.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste se podívat do archivu
http://www.odpovedi.cz/…
----
O potopě světa se hovoří v různých mytologiích starověkých civilizací.. Ta, při níž přežil Noem a další, patří k nejmladším. a nejznámějším. Píše se o ní ve Starém zákoně.

Nejstarší epos o potopě světa je babylonský Epos o Gilgaméšovi. V souvislosti s touto potopou se hovoří i o Lilith, ženě Adamově před Evou - podle sumerské mytologie. .

V odkazu se dovíte o stvoření Lilith, první vampyrické bytosti, která odmítla poslušnost Bohu, svému tvořiteli. .

http://deti-noci.cz/…
----
Další hebrejská báje o stvoření Adama a Lilith -
http://extranea.ifanda.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Název prvního (originálního) stvoření?
Profesor Charles Cutler Torrey ve svém díle The Four Gospels - A New Translation (2. vydání, 1947) uvádí toto: "Na počátku bylo Slovo, a Slovo bylo u Boha, a Slovo bylo bůh. Když bylo na počátku u Boha, byly skrze ně stvořeny všechny věci; bez něj nepovstalo nic stvořeného." (Bible, Janovo evangelium 1.kapitola, 1–3.verš) Je zajímavé, že když se mluví o Slovu, je napsáno bez velkého začátečního písmena - totiž "bůh".

Toto Slovo (duchovní bytost - anděl), neboli Lo'gos bylo Božím přímým (a prvním) stvořením, jediným zplozeným Synem Boha a zjevně nejbližším Božím společníkem, ke kterému Bůh mluvil, když řekl: "Udělejme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby." (1.kniha Mojžíšova 1.kapitola, 26.verš)
Apoštol Jan proto pokračuje slovy: "Ten byl na počátku u Boha. Všechno začalo existovat skrze něho a bez něho nezačala existovat ani jediná věc." (Janovo evangelium 1.kapitola, 2. a 3.verš)

Další texty jasně ukazují, že Slovo bylo Božím prostředníkem, skrze něhož začaly existovat (byly stvořeny) všechny ostatní věci. Je tedy "jeden Bůh, Otec, z něhož je všechno . . . ; a je jeden Pán, Ježíš Kristus, skrze něhož je všechno". (1.dopis Korintským 8.kapitola, 6.verš) Slovo, Boží Syn, byl "počátek Božího stvoření" a je také popsán jako 'prvorozený všeho stvoření, protože jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny jiné věci v nebesích a na zemi'. (kniha Zjevení 3.kapitola, 14.verš a dopis Kolosanům 1.kapitola, 15. a 16.verš)

Snad jsem na nic nezapomněl.


Avatar uživatele
Bronzový

Přečti Bibli ,všechna zvířata byla originální,předtím neexistovala!!!Ale jako první byli stvořeny miriády andělů ale úplně nejprvnější byl anděl ,jenž byl poté seslán na zem a znám jako Ježíš.


 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1384
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 939
Zlatý led 719
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.