Zlatý

Jak se jmenovala prvá žena Adamova?

Nebyla to Eva. Tu stvořili bohové až jako klon Adama z jeho žebra - přesněji z jeho životní síly. A paní Eva původně ani neměla schopnost se rozmnožovat. Podle starých textů neakceptovaných církví bohové vytvořili jeho první ženu, stejně jako jeho z "hlíny" a tato žila s ním v Edenu. Eva spatřila světlo světa teprve dlouho po Adamovi. S první ženou /na kterou se dotazuji/ byl náš praotec přinucen žít stotřicetroků a z jejich svazku vzešli mnozí obři a démonické bytosti /ti pak byli bohy utopení/.Tato opravdu první žena se však protivila svému muži i stvořiteli, uprchla a Hospodin ji ani s pomocí andělů nedokázal přivést zpět. Proto dal vzniknout Evě......
Doplňuji:
Milé kolegyně mají zcela pravdu, jednalo se o Lilith, prastaré sumerské mýty znají démonickou bytost jménem Kiskil-lilla. Babyloňané tuto ženu převzali a nazvali ji Lillitu nebo také Ardat-lili.
zdroj: Lars A.Fischinger

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Lilith - bohyně, vražedkyně, děvka nebo první žena?

Na tuto otázku existuje několik odpovědí. Víc odkaz.
Na doplnění cituji:
V moderní době se Lilith stala symbolem řady feministických hnutí. Emancipované ženy vyzdvihují zejména skutečnost, že Lilith byla stvořena, ať už postupně nebo naráz, ze stejného materiálu jako Adam, to jest z prachu Země, a byla tedy s Adamem rovnoprávná, zatímco Eva nebo, chcete-li, druhá Eva, byla stvořena z mužova těla, což ji předurčovalo k tomu, aby byla muži podřízena, aby mu sloužila. Feministky prosazují myšlenku, že starší a správná verze stvoření člověka je verze s Lilith a že verze s Evou byla podvržena pozdější patriarchální společností, které se rovnoprávnost obou pohlaví nikterak nehodila. Lilith je považována za nezávislého ducha, který vybojoval vítěznou emancipační bitvu.

Zdroj: http://www.jitrnizeme.cz/view. php?cisloclanku=2004042002

Další odpovědi:

Zlatý

...a Bůh stvořil Lilit, první ženu, tak jak stvořil Adama. Místo prachu však použil pouze odpad a špínu. Z jejího spojení s Adamem vzešel Asmodeus a nespočet dalších démonů, kteří dodnes sužují lidstvo. Vypráví se však, že Adam s Lilit nedokázal žít v míru, protože Lilit odmítala zaujmout při souloži polohu, při níž byla nucena ležet pod Adamem. Na jeho naléhání mu zlostně odvětila: "Proč bych měla ležet pod tebou ? I já jsem byla stvořena z prachu a jsem ti rovnocenná."

Tak se stalo, že se jí Adam chtěl zmocnit násilím. Po nějaké době Lilit pochopila, že s ní Adam nikdy nebude zacházet jako s rovnocennou bytostí. V záchvatu zoufalství vyslovila nevyslovitelné jméno Boží, vznesla se do oblak a zmizela. Adam úpěnlivě prosil Boha, aby mu pomohl ji najít a přivést zpátky. Bůh proto vyslal tři anděly, kteří ji měli vypátrat. Objevili Lilit v blízkosti Rudého moře, kde se mezitím stala nevěstou démonů žijících v těchto končinách. Dopouštěla se s nimi necudností a denně počala nespočet démonických dětí (Lilim).

Zdroj: http://www.jitrnizeme.cz/view. php?cisloclanku=2007092114

Zlatý

viď Karel Čapek - Adam Stvořitel,
moderní verze o Adamovi a jeho ženách...

Bronzový

No nazdar,já mám teda mezery ve vzdělání.
To slyším prvně a moc se mi to líbí!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.