dudu

Jak se jmenovala prvá žena Adamova?

Nebyla to Eva. Tu stvořili bohové až jako klon Adama z jeho žebra – přesněji z jeho životní síly. A paní Eva původně ani neměla schopnost se rozmnožovat. Podle starých textů neakceptovaných církví bohové vytvořili jeho první ženu, stejně jako jeho z „hlíny“ a tato žila s ním v Edenu. Eva spatřila světlo světa teprve dlouho po Adamovi. S první ženou /na kterou se dotazuji/ byl náš praotec přinucen žít stotřicetroků a z jejich svazku vzešli mnozí obři a démonické bytosti /ti pak byli bohy utopení/.Tato opravdu první žena se však protivila svému muži i stvořiteli, uprchla a Hospodin ji ani s pomocí andělů nedokázal přivést zpět. Proto dal vzniknout Evě......
Doplňuji:
Milé kolegyně mají zcela pravdu, jednalo se o Lilith, prastaré sumerské mýty znají démonickou bytost jménem Kiskil-lilla. Babyloňané tuto ženu převzali a nazvali ji Lillitu nebo také Ardat-lili.
zdroj: Lars A.Fischinger

Nejlepší odpověď
annas

Lilith – bohyně, vražedkyně, děvka nebo první žena?

Na tuto otázku existuje několik odpovědí. Víc odkaz.
Na doplnění cituji:
V moderní době se Lilith stala symbolem řady feministických hnutí. Emancipované ženy vyzdvihují zejména skutečnost, že Lilith byla stvořena, ať už postupně nebo naráz, ze stejného materiálu jako Adam, to jest z prachu Země, a byla tedy s Adamem rovnoprávná, zatímco Eva nebo, chcete-li, druhá Eva, byla stvořena z mužova těla, což ji předurčovalo k tomu, aby byla muži podřízena, aby mu sloužila. Feministky prosazují myšlenku, že starší a správná verze stvoření člověka je verze s Lilith a že verze s Evou byla podvržena pozdější patriarchální společností, které se rovnoprávnost obou pohlaví nikterak nehodila. Lilith je považována za nezávislého ducha, který vybojoval vítěznou emancipační bitvu.

Zdroj: http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2004042002

Další odpovědi
hanulka11

…a Bůh stvořil Lilit, první ženu, tak jak stvořil Adama. Místo prachu však použil pouze odpad a špínu. Z jejího spojení s Adamem vzešel Asmodeus a nespočet dalších démonů, kteří dodnes sužují lidstvo. Vypráví se však, že Adam s Lilit nedokázal žít v míru, protože Lilit odmítala zaujmout při souloži polohu, při níž byla nucena ležet pod Adamem. Na jeho naléhání mu zlostně odvětila: „Proč bych měla ležet pod tebou ? I já jsem byla stvořena z prachu a jsem ti rovnocenná.“

Tak se stalo, že se jí Adam chtěl zmocnit násilím. Po nějaké době Lilit pochopila, že s ní Adam nikdy nebude zacházet jako s rovnocennou bytostí. V záchvatu zoufalství vyslovila nevyslovitelné jméno Boží, vznesla se do oblak a zmizela. Adam úpěnlivě prosil Boha, aby mu pomohl ji najít a přivést zpátky. Bůh proto vyslal tři anděly, kteří ji měli vypátrat. Objevili Lilit v blízkosti Rudého moře, kde se mezitím stala nevěstou démonů žijících v těchto končinách. Dopouštěla se s nimi necudností a denně počala nespočet démonických dětí (Lilim).

Zdroj: http://www.ji­trnizeme.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2007092114

led

viď Karel Čapek – Adam Stvořitel,
moderní verze o Adamovi a jeho ženách…

alexandra

No nazdar,já mám teda mezery ve vzdělání.
To slyším prvně a moc se mi to líbí!!