Kryšpín

Navrhl některý český politik mírové řešení na UA?

Jako na př. Turek, Mexikán Frantík a pod. neb jsou Češi válečníci s vidinou poražení Rusa.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Kdyby byl český politik co k čemu, krásně využije eurounijního předsednictví, a navrhne nějaké mírové setkání dokonce na unijní úrovni. To je hezká teorie. Ale to né, radši cpou na Ukrajinu zbraně.

Další odpovědi
aliendrone

LOL, to myslíš vážně? Nevíš, že „česká zahraniční politika“ se tvoří ve Washingtonu DC? Pokud chceš aby naši politici navrhli něco významnějšího, než přemalování policejních autíček, musíš se obrátit TAM! ;) :D :D

da ny

Jsme stejně jako USA posedlí postrachem, odporem a strašením obyvatel vším co mělo a má něco společného s komunismem a socialismem. Rozdíl je v tom, že Američan má informace, jen podané zprostředkovaně. Tady na Východě vyrostlo i několik spokojeně žijících, nestrádajících generací.
Náš odpor ke všemu ruskému pramení i z historické zkušenosti (byť schválené obdivovaným Západem).
Český, poslušný politik, s očima podlitýma krví, byl první, který začal na UA posílat zbraně. :/ Návrh na mírové řešení nepadl. Nebyl v plánu.

aevul

Já sice nejsem politik, ale navrhuju řešení už dlouho: Rus vrátí Krym a všechna okupovaná území. Zaplatí škody na životech a majetku. Zaplatí za pronájem území, která okupoval. Omluví se a vzdá se své role v RB OSN. Putin&spol. zůstanou u moci. Separatisté mohou přesídlit do Ruska. Ukrajina se vzdá myšlenky na členství v NATO (což by mě mrzelo, protože až nám poteče do bot, chtěl bych je mít na své straně), ale její bezpečnost bude NATO garantovat – na jakékoli narušení územní celistvosti NATO zareaguje silou. Pokud Ukrajina nebude mít další požadavky, můžeme to předložit Putinovi.