Louise:3

Natažený svaly.....

Ráda (snažím se) běhat..,ale jak si sem si včera zase natáhla svaly na nohách..a bolí mě záda..dá se s tím něco dělat?
Potřebuju co nejdřív dnes chci jít zase běhat..

Doplňuji:
Jenže já musím pravidelně běhat,když tak to vydržím i s tím..

Nejlepší odpověď
mikee.nikee

Natažený sval by měl být v klidu a pokud se toho chcete zbavit co nejrychleji tak by jste měla jenom odpočívat. Pochybuji že do dneška bude v pohodě, někdy to trvá i 4 dny.

Další odpovědi
vivatisCZ

Toho se jen tak zbavit nedá, něco jiného je když se v noci vzbudíte a natáhnete si ho tak pak musí te tu nohu rychle natáhnout a tu bolest vydržet nebo z toho může pak trvat i déle. Každopádně jestli opravdu musíte večer jít běhat tak doporučuji natáhnout nohy a být celý den v klidu. I tak vám však běhání dnes nedoporučuji.

ivana525

Doporučuji nechat nohy odpočinout, je možné, že problémy za 2 až 3 dny odezní a vy budete moci vyběhnout. Jinak hrozí, že vás to bude stále bolet a nakonec si budete muset dát ještě delší pauzu.. jinak pomáhá střídat teplou/studenou vodu na nohu nebo namazat voltarenem, případně jinou mastí s protizánětlivými účinky (ideálně na noc, rozhodně ne před vyběhnutím).