Konan-Pain

Našla jsem malé ptáče, bude se moci vrátit zpět do přírody?

Bude se moci vrátit do přírody i když ho teď vypipláme my lidé? Přežije?
Doplňuji:
Beer: Ono jde hlavně o to, že je asi někde z hnízda na našem pozemku a my tam máme psy, kteří by ho zakousli. Takže ho nebylo možné nechat být… :( Neumí létat… :(
Badisko: Jestli najdu někdy lidský mimino tak dám na tvoje slova ;/

Nejlepší odpověď
badisko

Co to mate vsichni mladi ..za maniry tahat ..domu ruznou zver ..?..starat se o ni ..priroda to tak ma zarizene neco prezije neco zemre ..a jak vis ze bylo opustene?…
Ony kdyz ptacata vyleti z hnizda a neumeji jeste poradne letat ..stara se o ne stale jeste matka ..krmi je idyz v hnizde nejsou ..bestak byla nekde pobliz a ty jsis z buhvijakeho zachranarskeho popudu myslela ze je opustene …jasne tak si ho vem domu tam na urcite v rukou laika vetsi sanci prezit na to je des..
Doplňuji:
navic jsi ted nejspis obrala nejake jine zvire o veceri ..draveho ptaka ..kocku ..kunu ..lasicku nebo tak ktera taky potrebuje jist a krmit sve mlade..nechej prirodu prirodou a nechtej ji spasit ona to ma dobre vymyslene i bez tvejch zasahu …

Další odpovědi
beer

Nejlépe uděláš, když si prostuduješ následující odkaz. Nosit/nenosit domů atd. není tak jednoduché.
Zkušenost.
Odkaz:
http://ptaci.czweb­.org/1-zachrana.php
Doplňuji:
Vyjímám:
Kdy mládě potřebuje pomoc?
Někdy je těžké posoudit, zda mládě potřebuje lidskou pomoc či ne. Zde je několik situací, kdy mládě pomoc potřebuje určitě:
.je-li zjevně zraněné
.je-li podchlazené nebo promoklé
.bylo-li napadeno psem či kočkou
.je-li silně napadeno parazity (blechy, vši, mouchy)
.jsou-li v blízkosti mrtví rodiče či sourozenci
.je-li v bezprostředním nebezpečí (auta, psi a kočky, malé děti, atd.)
.je-li neopeřené ptačí mládě (holátko) mimo hnízdo
Pomoc mláďatům poskytnou záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Pokud si nejste jistí, zda mládě pomoc opravdu potřebuje, poraďte se, prosím, nejdříve se záchrannou stanicí a teprve potom mládě případně odchytněte.

anonym

Kdybys použila místní vyhledávač, tak bys našla několik odpovědí na takovou nebo podobnou otázku.
V podstatě jde o nezákonné jednání, protože manipulace se zvířaty ve volné přírodě je zakázaná, jediné tolerované řešení je nahlásit výskyt zvířete nejbližší záchranné stanici.

Doplňuji:
Proto se při nálezu zraněného nebo opuštěného zvířete, ihned obracejte na záchrannou stanici. Kontakty na záchranné stanice Českého svazu ochránců přírody v ČR naleznete na stránkách ČSOP, další pak i na stránkách věnovaných útulkům. Podle popisu situace vám poradí, jak se zachovat. Každý případ se liší, takže si hned neodnášejte nalezená zvířata domů. V mnoha případech totiž není potřeba, abyste zasahovali. „Pokud najdete opeřené ptáče, je možné, že se učí létat a jen nemotorně spadlo na zem. Jeho rodiče budou někde poblíž,“ vysvětluje Dagmar Zieglerová. Jestliže se rodiče mláděte nikde okolo nepohybují, záchranná stanice si ho do 24 hodin vyzvedne u vás doma nebo přímo na místě.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/co-delat-kdyz-najdete-mlade-vyhozene-z-hnizda-nebo-zranene-zvire-p8g-/hobby-mazlicci.aspx?c=A090804­_112648_hobby-zahrada_mot

Drap

Záleží také na tom co je to za ptáka. Někdy přežije někdy ne. Vypiplat takové ptáče do dospělosti vyžaduje spoustu péče.

nonnel

Ptáky z hnízda láká jejich „maminka“, která je skrytá kus od hnízda. Když ptáci „vylétnou“ tak je to jen takové doplachtění někam, kde je bezpečno (pod smrček, do vysoké trávy do živého plotu). Tam vydrží tak dva až tři dny, kdy jim „maminka“ chodí pomáhat shánět potravu a zároveň na sebe upozorňuje, když se blíží nebezpečí, protože ona umí létat. Po těch třech dnech se jim křídla přizpůsobují volnému prostředí a pomalu začínají létat. Třeba jen pár metrů. V té době jsou také nejzranitelnější a všechny kočky v okolí o tom vědí. Pokud se jedná o nějaký malý druh, tak si musí dát pozor i před strakou nebo sojkou. To jsou ptáci, kteří jsou schopni ty malé povraždit. Viděl jsem, jak se straka chystala na mladé co vylétli z hnízda, ale kupodivu se spojily čtyři druhy ptáků a zahnaly ji. Takže ptáčata nebrat domu. Vzít si rukavice a dát je někam v přírodě do bezpečí. Třeba mimo dosah psů a koček.

anonym

Nesahejte v přírodě na zdánlivě opuštěná mláďata, zabijete je tím. Lidský dotyk dokáže mládě v přírodě odsoudit k smrti. (Aneb jak lidská blbost zabíjí).

http://hobby.id­nes.cz/nesahej­te-v-prirode-na-zdanlive-opustena-mladata-zabijete-je-tim-p8w-/hobby-mazlicci.aspx?c=A100310­_095906_hobby-mazlicci_bma

V diskuzi k témuž článku se všichni podivují, že to ještě někdo nezná, když se to učí už na všech ZŠ !!
Dokonce pro zvláště natvrdlé ještě vyzývá i Městská policie – viz odkazy níže:
http://hobby.id­nes.cz/diskuse­.aspx?iddisku­se=A100310_095906_hob­by-mazlicci_bma
http://plzen.nej­lepsi-adresa.cz/zpra­vy/clanky/Mes­tska-policie-vyzyva-nesbirejte-v-prirode-opustena-mladata-15090

Zdroj: http://www.bir­dlife.cz/index­.php?ID=43

anonym

Našeptávač je tu zřejmě k ničemu. Stále se stejní účastníci dopouštějí stejných chyb. Je otázkou, zda ignoruješ pravidla, nebo zda jsi tak „nevědomá“.
Příroda si umí poradit sama a přirozené úbytky mají také svůj význam.
Stále platí, že opakování otázek je podle zdejších pravidel podváděním.

Srovnávat „lidské mimino“ s ptáčetem je poměrně nešťastný způsob, jak dát ostatním najevo, jaký máš k přírodě postoj.
Mimochodem – řeší se povodně – smím se zeptat, zda jsi nějakým způsobem pomohla lidem postiženým touto živelnou pohromou?
Je zarážející, že lidstvo čím je vyspělejší (nebo se tím alespoň holedbá), tím méně umí komunikovat a ztrácí se vzájemná úcta a obyčejný soucit. Zato ale spousta lidí nahrazuje vztahy mezi sebou „láskou“ ke zvířatům. Něco to nejspíš vypovídá o tom, kam lidstvo spěje.

anonym

Proč ztrácíte čas debatou s někým takovým jako je Konanka? Kdyby to bylo dítě, tak člověk ještě pochopí, že má nárok být hloupatá. Jenže ono to dítě (jedno jak dlouho) není, zato je to zamindrákovaná, zapšklá a ješitná osoba, které navíc anonymita a nepřítomnost moderátora na tomto webu dává pocit jistoty a sebevědomí, které ve skutečném životě postrádá. Toho času, který tady probendí mohla využít určitě lépe jinde a jinak.

anonym

Konan-Pain: stále se ti snažím odeslat odpověď na tvou zprávu, ale nejde mi odeslat, nechápu kde je problém! Zkusím zrušit povolení kontaktu a zkusím znovu.

Konan-Pain

Ok :)

anonym

rada na řešení problému s vnitřní poštou, kterou jsem obdržela:
.ona si tě asi nepovolila v kontaktech! Musi jit na tvuj profil a tam si tě povolit u tvého avataru.
Tak až to bude, oznam zprávou!

anonym

Stále stejná písnička:
Zprávu není možné odeslat.

gagaga

jeee , ja dneska " resila " neco podobneho . :)
mladatko " pipinka " jsem nasla v hale , uzavrene .. , ale nahore maji hnizdo .., a tak jsem premyslela, jestli ho dat ven z haly , nebo ho nechat uvnitr ..
take jen poposkakoval a ja pak taky poposkakovala, protoze jsem nevedela co s nim .. :)
tak jsem mu jen dala takovej tacek s vodou .. , ale nevim, jestli z nej bude pit, nebo se v nem koupat :)
a tu jeho maminu jsme videla , i slysela , tak jsem ho v te hale nechala, ze se o nej postara , ale zitra se tam sjedu zase podivat .. :)

  • iv-

badisko

no vidis …ale nekdo to hned misi tahat domu …:D .. proc furt kazdej musi zasahovat mermomoci do chodu prirody…a pak psat alibisticke doplneni otazky …jsem z toho trochu paf…zadnej normalvi clovek co ma uctu k prirode ji toto chovani nepochvali..ty jsi mu tam alespon dala vodu ..:D a netahas ho domu …jsou i jine reseni jak mu pomoct..

gagaga

badisko, dala jsem mu tam spis takovou vanicku .. , tak kdybych ho tam zitra nasla utopenyho, tak uz to sem radsi psat nebudu . :)-iv-

badisko

Jestli najdu někdy lidský mimino tak dám na tvoje slova
jses mormalni to je argument jak noha…:D

Konan-Pain

Ano, protože už mě štve jak lidi, když uviděj mimino tak helpujou a když někde najdou myší mimčo tak ho leda tak hodí kočce. Oni mají stejné právo žít. A jestli nemám pomáhat jim, nebudu ani lidem.

briketka10

Konan-Pain,
no a vidíš můj kocour včera přitáh myšku
chvilku si s ní pohrál a odtáh ven chytit si
asi jinou, takže mi běhá po bytě malá myš
jako minulej rok, zas budu dávat dvě pastě,
ale co nadělám snad se chytí, když je čičák
na prdlajs :))

badisko

tak mi teda vysvetli to pravo zit?…co to podle tebe je ?..pletes si pojny s dojmy ..ale s toho mozna jednou vyrostes …

Konan-Pain

Mě je jedno, že je nepovažuješ za sobě rovné, není to moje starost. Karma ti to vrátí. A neboj nevyrostu a ani tu vaší dospěláckou „inteligenci a vyspělost“ nechci.

anonym

Krindapána, proč se pouštíš do debat ve kterých nemáš argumentaci a používáš slova, jejichž význam nechápeš?
To, že lžeš a jsi někdo, kdo rozhodně neví co je karma, je jasné. Nemohla bys dospívat nějak bez chatování na této poradně?

briketka10

takže nejsi sestra TVOJÍ SESTRY, když nevyrosteš
do naši dospělácké „inteligence a vyspělosti“ teď
ses přiznala JE ti pořád těch 13 že, já tě prokoukla
a nebojím se :DD

Konan-Pain

Já neřekla svůj věk a ano, 18 mi ještě nebylo – to snad něco značí ??. Třináct mi není.

badisko

no to mozna bude jese horsi ..ze ti neni 13…;D

Konan-Pain

Jsem starší -_- Baka

briketka10

Baka v japonštině znamená ,,blbec"
takže se takto označuješ jó myslím,
že to slovo k tobě patří a sama ses
tak nazvala :DD

Konan-Pain

To bylo na badisko, a vím dost dobře co to znamená.

badisko

no ono to bylo skomolene bacha …to uz je posledni stace ..ted uz muzes jen nadavat dosly ti argumenty..;d

briketka10

ahá já nevěděla žes tak vzdělaná :DD

anonym

Děvče, víš vůbec, co je to karma? Pleteš tu hrušky s jabkama.
Nejsme si rovni. Všude vládne hierarchie. I v té zvířecí říši, jejíž jsme součástí a kterou se tu oháníš. Chybí ti ještě spousta vědomostí, zkušeností a také pokora. Je třeba vnímat přírodu v její celistvosti a ne se snažit vnutit do zákonitostí života vnášet své „lidské“ a ,bohužel, často i velmi zmatené a často chybné názory.
Zachraňovat ptáče je hloupost už z toho důvodu, že nemůžeš tušit, zda vypadlo z hnízda samo, nebo zda ho „rodiče“ vyhodili jako jedince neschopného života. Takhle to v živočišné říši totiž chodí. Lev štve antilopu, která zaostává. Medvěd uloví lososa, který se nedokáže úspěšně bít o svůj život. Pokud dochází k nerovnováze v živočišné říši, tak to mají na svědomí lidé. Většinou takoví bludaři, jako jsi ty. Z neznalosti přírodních zákonů a jejich nerespektování bylo vyhlazeno mnoho druhů zvířat. Na druhé straně se vědci pokouší získat DNA dinosaurů. Kam si myslíš, že takové snahy povedou?
Příště si při podobné situaci zkus položit otázku: Znám příčinu a souvislost s tím, co se tu stalo? Neznáš a znát ji nemůžeš. Tak do zvířecí říše nezkoušej zasahovat. Mezi lidmi je toho spousta k řešení. Příroda je moudrá a ta si udělá pořádek vždy, i kdyby to měl být „pořádek“ s lidstvem.
Snaž se žít v souladu s přírodou. Proto respektuj pravidla, jaká jsou v ní dána. Nesnaž se je měnit podle svých představ.

Konan-Pain

Nikdy jsem nenapsala, že souhlasím s naklonováním dávno vyhynulých zvířat – i kdyby se to povedlo, tak by ta zvířata trpěla a vyhynula z nějakého důvodu.

Ale tím pádem také nesouhlasíš se záchranou života lidských mimin, která na to nemají a lidé se je snaží zachránit, i přes to, že třeba budou postižení. Vsadím se, že kdybys měla rozhodnout o lidským miminu, které není schopné bez pomoci lékařů přežít, tak bys jednoznačně volila pomoc a nenechala ho osudu.

badisko

co je to za kec ?…my se tady nebavime o lidech ..!! ale jinak..normalne ze moc nemocnych deti nerodi matky chodi na geneticke testy..napriklad kvuli Downovu syndromu pozkoze ni mozku ..plic ..srdce …plod se vysetruje ..a pokud je nemocny tak lekar navrhne iterupci..(po­trat)…takze neni moc potreba to resit po porodu …takze ano svym zpusobem nemocne nenarozene dite usmrtime ..ale v tom stadiu se tomu vubec neda rikat dite ..je to proste plod ..Jindy to udela priroda sama ve forme samovolneho potratu proste se rozhodne ze telo matky ze ho vylouci a basta …
neres tady porad deti tva otazka byla mirena k ptactvu…zver nikdy nebude na lidske urovni ..ikdyz mam radsi psy nez lidi ..tak si stejne nemyslim ze by byl na stejne urovni jako jsem ja !! je to jen zvire ..kamarad to ano ..ale neni mi rovny ..!! tak tady probuh neres kraviny …

Konan-Pain

Mě jsou má a všechna zvířata rovna a navždy budou. Máš pravdu, že nejsou na naší úrovni, poněvadž lidská úroveň je tak nízko, že by se na ní tak hodná stvoření nikdy nedostala.

badisko

co to zase blabolis jako hodna stvoreni?…vis co vubec pises ?..zvirata nejsou hodna nebo zla ony proste jsou …mas o zviratech skreslene informace ..kdybych te ted vysadil nekde v busi..dzungli nebo jinem miste tak by jses 100% do tydne stala potravou nejakeho zvyrete kteremu rikas hodne …nemuzes smyslet o zviratech tak jak to delas ted …zvirata narozdil od lidi nesleduji zadna moralni pravidla nebo narizeni ..a tak jim privlastek hodny vubec nesedi hodny muze byt jen clovek nikoliv zvire ..ani ten pes neni hodny hodny ..!! je jen poslusny.. ale ne hodnej…podobne jako by jsi nemela oznacovat napriklad prirodu jako dobrou nebo zlou ona proste je take muze byt krasna rozmanita.. ale zla nebo dobra to tezko ..tyto vlastnosti jsou jen lidske a dobro a zlo zacina a konci v nas …treba povodne ..tornada ..pozary atd.. lide casto mylne oznacuji za zle …ale to neni vubec pravda tornado je jednoduse nicive nikoliv zle ..nedela to ze zle vule …nauc se nazivat veci spravnymy jmeny …a ja taky nejsem Blbec jak pises ve svem praspevku vyse …takze bud rada za lidi kolem sebe a za jejich ochranu ..lidska uroven vubec neni spatna ..:D jak se domnivas ..zrovna ty ktera sedis s plnym brychem jidla u pocitace ..vedle mas teplou a stidenou vodu ..nesviti na tebe slunce neprsi na tebe a uzivas si cele lidstvi ze vsim vsudy …tak neres kraviny …

Konan-Pain

Chtěla bych vidět jediného hodného člověka, většinou je to tak, že ten kdo je hodný na zvířata tak je zlý na lidi a opačně – a toho jako hodného člověka nelze považovat.

Lidská úroveň je špatná, třebaže jsme vymysleli spousty vychytávek – to s tím vůbec nesouvisí.

badisko

no konec koncim tuto debatu …jses divna …az priste budes zachranovat nejakeho tvora tak se prid poradit kdyz to nemas v hlave v poradku..

anonym

Je mi líto, že máš tak špatné zkušenosti s lidmi. Oni se lidé většinou chovají tak jak jim to člověk dovolí nebo jak si zaslouží. Naše zkušenost tady
s tebou také není nic moc…

anonym

🙂

badisko

karmu tady neplet a nepoucuj o karmickem principu vim dost…o5 davas jen najevo svou neznalost veci kolem sebe …klidne kopej nozickamb dus pestickama kolem sebe ..nic vsak nezmenis na tom se jsi udelala hloupost …jen se ji snazis mermomoci nejak ospravedlnit ..coz je u tebe dost pochopitelne delas to neustale.....

anonym

Ona nemusí mít argumenty! Stačí to ničím nepodložené sebevědomí…a anonymita.

anonym

badisko: jasně, protože ty to nevíš, ale dětský mimina se běžně nachází odložené matkou do trávy!

badisko

no prave