klob1

Co s ptačím hnízdem?

Každý rok si dělá takový moc pěkný barevný ptáček ( není to Sýkorka, ale neznám jej) hnízdo v nepořádku pod igelitem na dřevěných špalcích u dvěří. Vždy má 5 vajíček, mláďat. Mě se nebojí, ale spíš se bojí jiných zvířat. Jenže v loni ho vyhmátla sousedovic kočka, takže vajíčka zůstala. No nic, ale mám i udělanou velkou budku, no něco jako krmítko, kde by mohli být na velkém balkoně vysoko. A teď si říkám, dokud zatím nepřiletěl, jestli to hnízdo mu dát do té budky nebo nechat u těch dveří, kam může ta mizerná kočka? Co vy na to? Co by jste udělali? Ptáci nemají čich, takže by to mělo být v pohodě.

Nejlepší odpověď
nyjono

Nechat, jak to je, ať se to samo vyřeší

Chybí mi další možnost.
Co tak dát před hnízdo pletivo s oky velkými, aby se ptáček dostal a kočka se nevešla?

Další odpovědi
Medulka.013

Nechat, jak to je, ať se to samo vyřeší

Naprosto nezasahovat do chodů přírody a nepřekažovat kočce její lovecké pokusy. Je to šelma, tak loví. Naše kočka výjimečně uloví myš a nebo rejska, ale kocour je loví více. To každý den kontroluji jestli někde neleží myši nebo části jejich těl. On je totiž někdy sní, ale ne vždy celé. Ptáky neloví, ale zabil nějakého černého ptáka, který ho štval. Když k němu vylezl po větvích, ten pták prostě přeskočil na další větev.. Druhý den ten pták ležel mrtvý na verandě.

Pejevek

Přemístit hnízdo do té budky.

Zůstavá otázka, jestli by rodiče přišli na to, kam jste ty vejce umístila.

gobls

Nechat, jak to je, ať se to samo vyřeší

Pokud to hnízdo přemístíte, tak ho už nenajde, nebo ho nebude považovat za své.

Ale jaké chody přírody? Je to kočka DOMÁCÍ, která do přírody nepatří. Tam patří jen původní druh kočka divoká (nikoliv zdivočelá domácí). A rozhodně ne v současném uměle přemnoženém počtu milion kusů jen u nás a navíc lovící jen ze „setrvačnosti“ (bohužel chyba nedostatečné domestikace).