Avatar uživatele
Pokročilý

Jsou zvířata inteligentní a jak moc přemýšlejí o tom, co dělají?

prosím o shlédnutí tohoto videa:
https://www.youtube.com/…

- co si o tom myslíte? moje maminka říká, že toho psa to naučili majitelé. můj názor je, že ten pes normálně uvažuje, přemýšlí, pozoruje a učí se... sama mám doma 4 fenky a vidím, že některé jsou chytřejší a přemýšlivější, přesně jako u lidí.
Doplňuji:
P.S.: zajímavé to začíná být po první minutě, tak prosím vydržte nebo tu první minutu přeskočte.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

V podstatě se jedná o Pavlovův reflex moderní doby. Navíc se jedná o nějakého skoro bígla a toto plemeno je v úsilí k dosažení jakékoliv potravy jaksi mimo kategorii. :-)
Doplňuji:
Toto je vyšší level:
http://procproto.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Co by zvířata nebyla inteligentní? Jenže my lidi to často nepoznáme. Posuzujeme inteligenci podle té naší, lidské, inteligence. Například zatleskáme, když drezér přiměje pejska tancovat na zadních. Otázka je, co je to inteligence - splnit praštěná lidská přání, naučit se napodobit to, co dělají lidé, tleskat takové drezuře? Psa čau-čau nebo kočku takové kousky nenaučíte. Je to proto, že jsou neinteligentní nebo naopak proto, že jsou dost inteligentní na to, než aby sebou nechali takhle orat?

Ke shlédnutému videu může poznamenat pouze to, že dotyčný pes nijak nepřevyšuje inteligenci některých členů mé rodiny. Taky sežerou to, co neuvařili, nadělají bordel a nechají ho tam, aby ho po nich uklidil někdo jiný - běžné IQ.

K odkazu ontoly na vrány dodám, že s jejich inteligencí mám vlastní zkušenost. Minulou zimu soused pověsil krmení pro ptáky na provázek pod větev, aby na něj nemohli velcí ptáci. Na vrány, nebo spíš to byli havrani, si ovšem nepřišel. Havran usedl na větev, překlonil se, uchopil provázek do zobáku, popotáhl a provázek přišlápl pařátem. Pak se znova předklonil, popotáhl provázek, přišlápl. Tak to opakoval, až se ke krmení dostal. Pravda, párkrát mu to vyklouzlo zpod nohy a musel začít znova, no ale když nemáte ruce - slušný výkon, co říkáte?


Avatar uživatele
Zlatý

Tak určitě přemýšlejí, ale toto je spíš chuť na dlabanec .-))))


Avatar uživatele
Bronzový

Já věřím že jsou inteligentní, ovšem ne tak jak si lidé představují - jak poměřují inteligenci. Proto nemám rád když někdo zvířata týrá. Mám takovou představu, že zvířata jsou duše někdejších lidí....


Avatar uživatele
Bronzový


Zvířata určitě mají svou inteligenci.
To jen my lidé ( většina ) je velice podceňujeme, aby jsme si neustále dokazovali svou určitou " nadřazenost ".

Někdy mne připadá, že zvířata své (ne)inteligentní chování před náma jen předstírají.
-


Avatar uživatele
Registrovaný

Nezapomínejte, že i lidé jsou zvířata. Jedni si vyvinuly čuch, jiní zrak a lidé si vyvinuli mozek. Tak jako každý živočich, jsme si extrémně vyvinuli jeden orgán.
My také vidíme, slyšíme atd. Psi si extrémně vyvinuli čuch. To ale neznamená, že nemají mozek.

Říká se, že lidé se od zvířat odlišili v okamžiku, kdy začali vyrábět věci pro určitý účel. (ten pes nic nevyrobil, ale použil co bylo k dispozici)
Nemyslím si, že by jsme se do dnes od zvířat odlišili. Je to stále stejné. Ochrana sama sebe, své rodiny(i zvíře má city), nažrat se, domov a pohodlí. Pes pro dosažení těchto cílů používá hlavně čich, orel hlavně zrak a my hlavně mozek.

Bohužel lidský mozek dodnes není tak daleko, aby lidé pochopily že sobeckost je vlastnost přírody a že svou inteligencí ji dokážeme popřít. Bohužel je pravda, že za každým bohatstvím jednoho člověka (i mého) se skrývá chudoba jiného člověka.
Takže jak říkám. Jedeme se stádem přirody a hrajem si na to, že jsme něco víc. Je to pořád stejné. Nažrat se, domov, pohodlí a "vlastní bezpečí"=sobeckost.


Avatar uživatele
Bronzový

Zvíře má velice jednoduché myšlenkové pochody i když semnou nebude někdo souhlasit. Většinou zvířeti jde hlavně o jídlo a pamlsky, jinak nemají nijak složité myšlenkové pochody. Pes neuvažuje ani kočka jak taky by mohl uvažovat? :D ano pozorováním se pes učí kde co ja kam co páníček dává a hlavně kde jsou pamlsky a jídlo... :-) Přemýšlí nad tím, kdy dostane jídlo nebo co udělat, aby ho dostal dříve.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

martuti

ontola: strašně moc děkuji za ten odkaz!!! neuvěřitelný! myslím, že by lidstvo jako celek mělo přehodnotit svůj vztah ke zvířatům. chováme se k nim jako k věcem. myslíme si, že jsme nejchytřejší jen proto, že máme dar řeči. zvířata nám nemohou říct, co si myslí a jak mnozí trpí pod nadvládou lidí. možná bychom se divili.
P.S.: jdu shánět vránu. :) jen nevím, co na to naše kočky...

Avatar uživatele

anonym

Vrány a všeobecně krkavcovití jsou jedni z nejinteligentnějších zvířat.
Někdy máme takové důkazy "zázraků" u úplně běžných druhů u domu. Např. prasatovití atd.

Avatar uživatele
Pokročilý

martuti

5Z: no ale co to posouvání židle?? po prvním posunutí je vidět, že pes kontroluje, jak je daleko od linky, načež posune židli ještě blíž!! já jsem z toho úplně fascinovaná!
P.S.: myslela jsem, že jako autor otázky ji mohu průběžně doplňovat, ale ono to jde jen jednou????

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

jen jednou, pak piš do diskuze .-)))

Avatar uživatele
Pokročilý

martuti

a co si teda myslíš o tom posouvání židle, měření vzdálenosti od linky, otevření dvířek u mikrovlnky... ??? pro mě je to jasný důkaz toho, že ten pes PŘEMÝŠLÍ.

Avatar uživatele
Pokročilý

martuti

ok. a jde nějak přesunout otázku do jiné kategorie? teprve teď jsem si všimla, že je v kategorii Ptáci, já ale vybrala Zvířata a ptactvo. zřejmě tam bylo další dělení a já ho přehlédla. nikde nemohu najít možnost přeřazení. :(

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1222
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.