Rokio

Jak moc jsou inteligentní slepice a holubi?

Srovnání inteligence zvířat

Nejlepší odpověď
palmal

Inteligenci slepic bych v žádném případě nepodceňoval!

Slepice mají velmi dobře vyvinuté komunikační schopnosti. Používají více než 30 zvukových signálů, jimiž si předávají informace – např. o nebezpečí, potravě – a vyjadřují emoce – např. strach, hrozbu, spokojenost. Na létající dravce dokonce upozorňují jiným signálem než na dravce blížící se po zemi. Kromě toho využívají i vizuální signály, především tělní pohyby.

Jiná studie ukázala, že slepice jsou schopné předjímat budoucnost a na základě toho se ovládat, což je schopnost, která byla dříve přisuzována pouze primátům. Slepice dostaly na výběr klovnout do tlačítka hned a dostat malou odměnu, nebo vyčkat dvacet dva vteřin a obdržet větší množství jídla. V 90% případech slepice vyčkaly

Zdroj: http://www.go­veg.cz/conten­t.php?action=show-site&id=180&lan­guage=1

Další odpovědi
Drap

Opět chceš srovnávat nesrovnatelné.

Kryšpín

Můj soused má názor na některá politická seskupení jako na ptactvo a ty jsou velmi chytří