Rokio

Chtěli byste být dravým ptákem, pokud byste měli kouzelnou lampu a jedno přání?

V případě, že byste našli kouzelnou lampu a džin by vám mohl splnit jedno přání, které by se týkalo vaší proměny v ptáka, vzali byste ho za slovo a přijali toto přání? Mohli byste se stát jakýmkoliv ptákem.

Pokud byste měli tu možnost, chtěli byste se proměnit v dravce?

zdroj obrázku: pixabay.com – Comfreak

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Další odpovědi
annas

Některé věci se nedají změnit, jsem člověk, nemohu a nechci být ani orlem, i když ten se vznáší do oblak. Samozřejmě pohled na svět očima orla musí být krásný …

Je pravda, že orel symbolizuje to dobré, pravdivé a krásné.

„Kámen moudrosti leží v orlím hnízdě.“

Některé citáty a texty jsou z mé otázky.

„Orel, denní dravec, uctívaný od dávných dob. Vznešený král ptáků a král oblohy, symbol svobody a moci, pták, který doletí nejdál a nejvýš, dívá se se na svět z nadhledu, vítězně, ale “muchy nelapá“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-se-ucit-od-orlu-kdyz-vidis-orla-vidis-cast-genia-zvedni-hlavu-nelezi-kamen-moudrosti-v-orlim-hnizde

ivzez

Ne.
Pokud bych měla kouzelnou lampu a jedno přání,
přála bych Rokiovi (i jeho rodině) zdraví.

Kepler

To by mně nelákalo. Létat je sice krásné, ale to mohu i jako člověk. Představa, že bych se musel živit syrovými hlodavci i s chlupama je dost strašná.

zjentek

Chybí anketa, mimo jiné s anketním bodem- nechci se k případu vyjádřit.

Ivzez, co jste nepochopila na tom, že přání by se týkalo proměny ptáka?

FreddieR

Ne, protože by se ti zmenšil mozek a ztratil by si všechny rozumové a komunikační schopnosti. Jelikož člověk nelétá, není to pták, nemá peří, nemá zobák, má úplně jinou stavbu těla, asi bys nebyl schopný vzhlétnout či sehnat potravu. Natožpak dělat cokoliv jiného. Asi by tě ulovila nějaká kočka a snědla tě. Zaživa. Nejspíše by tě kousla do krku a roztrhala. Potom snědla.

Kdybych měl jedno přání, přál bych si víc džinů. ;)

Anikitos

Mít přání, tak bych si přál něco „většího“ – nějaké nadlidské schopnosti, třeba nesmrtelnost nebo stát bohem.. :'D
Abch to zkombinoval s tvou otázkou, tak bych chtěl být fénixem – nesmrtelný s mocí ohně; to bych si moc přál.

V mládí jsem chtěl být orlem, musí být krásné jen si tak bezstarostně poletovat a zamířit kam se ti zachce… naprostá svoboda (dokud tě nesesřelí hajný, nebo tě nesrazí letadlo :'D) Ale samozřejmě bych jím nechtěl být navždy, spíš by bylo dobré mít schopnost se v něj kdykoli proměnit.

ivzez

Zjentku,
co jste nepochopil na mém přání, abyste mne vynechal?

Já jsem otázku pochopila.
Ovšem přání mám jiné a má odpověď ohledně
jednoho konkrétního přání je i tak zřejmá.

zjentek

K otázce: VŠECHNO! ;)

Rokio

ivzez: Danou otázku mi prosím nenahlašuj. Tato otázka je sice fantasmagorie, ale je pěkná a zároveň neporušuje zákony České republiky, není vulgární, ani xenofóbní, či rasistická. Je prostě jen zvláštní. A je to jen moje žádost, nikoliv rozkaz.

ivzez

Proč bych ji měla nahlašovat?
Jen proto, že bych nechtěla být dravcem?

Kdepak! (–:

zjentek

Nechápu, proč by tato otázka měla být zvláštní. ČÍM jako?
A čím je tato tvá domněnka dána? Nevychází třeba z modelu- co je zvláštní pro mne, musí být LOGICKY zvláštní pro celičký širý svět? Trumfni to, ať mám jistotu ;)

ivzez

Mně trochu zvláštní přijde tím omezením na jednu oblast…

Rokio

zjentek: Netrumfnu to. Máš pravdu.

zjentek

Jsi měkýš orle.