dust8

Napsal Howard Phillips Lovecraft i něco jiného než horrory?

Zajímalo i jestli má nějaké psychologické knihy, kde by člověk pořád nebál při čtení, ale i tak tam třeba bylo dostatek napětí?

Odpovědi
dubraro

HPL byl velmi vzdělaný člověk a kromě beletrie z oborů hororu, sci-fi a fantasy napsal také desítky článků z astronomie, chemie, geologie, historie apod.
Kromě toho si přivydělával jako ghostwriter, tedy psal práce, které vydal někdo jiný pod svým jménem.
Většina jeho prací byla určena jako články do časopisů, jejich zpracování do knih je dílem editorů. On napsal pouze dvě knihy: Odstrašující dům a Stín nad Innsmouthem.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Howard_Phi­llips_Lovecraft