Loreta

Namornici,ridi se podle hvezd opravdu,museji je znat?

Ctu, to sem tam v knihach,ale jestli to plati i dnes.

Nejlepší odpověď
chudst

Dneska uz pouzivaji radary, pripadne klasicke kompasy. Ale ano, hvezdy jsou jedna z mala dobrych navigaci, nepokazi se a nerozbiji, takze se na mori rozhodne vyplati je znat.

Další odpovědi
led

Technika môže zlyhať, príroda nezlyhá. Síce semtam vyvádza ale stále funguje. Nielen námorníci sa orientujú podľa „nebeských lámp“ ale tie sú aj sprievodcom suchozemcov.