dust8

Najdou se nějaké rozdíly mezi indie filmem a nezávislým filmem?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o dva názvy téhož.

"Nezávislý film (anglicky independent film), zkráceně taky indie film, je označení pro filmy, jejichž výroba není závislá na žádném velkém filmovém studiu.

Doménou je zejména v americké kinematografii. Prvkem nezávislého filmu je, že produkce probíhá s nízkým rozpočtem a v mezinárodních premiérách jsou promítány pouze na festivalech či ve filmových klubech."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nez%C3%A1vis­l%C3%BD_film