Kryšpín

Nahlásit Policii menší zlodějnu či nikoliv?

Kolega má názor, že menší zlodějny když mi někdo šlohne nějakou drobnost odhadem do 5 tisíc nemá cenu hlásit Policii a zbytečně přetěžovat.

Odpovědi
Rokio

Samozřejmě, že nahlásit.

Palpatine

Tak ono záleží co ti kdo ukradl. Třeba ukradenou propisku nebo hrnek bych vážně neřešil na policii. Ale něco jiného je třeba mobil za 3000.

Malvína

Určitě nahlásit. Také nemusíte být jediný, koho někdo takový okradl a okrádá více lidí.

Edison

zlodějna je zlodějna bez ohledu na hodnotu zlodějny. Není menší nebo větši zlo. Je jen zlo.

V případě nahlášení nejde o vyřešení, ale mj. o evidenci, nebo-li o to, když zloděje dopadnou mohl by mít na svědomí stovky drobností celkem za slušnou sumu…