dudu

Nad Prahou sa naozaj blýska?

Jaké poselství venkovských buranů posílá městské šlechtě výsledek včerejší prezidentovy volby? Zní dostatečně zřetelně, že je třeba ihned vyčistit ten Augiášův chlév od Bakalů, Ritigů, lobistů, Topolánkových přátel a demagogických Kalousků. Jedná se snad o převrat nebo jen o znovu připomenutí politickým stranám, že voliči k tomu nedávno dali plnou důvěru hnutí Ano v čele s Babišem a nyní též prezidentu Zemanovi? Přestanou konečně tím, že vstupují do opozice kličkovat před odpovědností a začnou makat!

Nejlepší odpověď
Drap

Ne nezní dostatečně zřetelně. Podle včerejšího vyjádření pana profesora, vyhráli i když prohráli.

Další odpovědi
led

Sám nejsi nic…
1 – upratovať sám človek môže len malú záhradku, k upratovaniu veľkého lánu zeme už musia ľudia spojiť svoje sily. Podobne je to aj v prípade očisty politickej scény v štáte (ktoromkoľvek).
2 – opozícia je v každom štátnom zriadení potrebná, pokiaľ vedie konštruktívnu a nie deštruktívnu politiku.
…zo škôlky poznáme, že zbúranie stavby z kociek postavenej iným škôlkárom je tak stráášne ľahké, mnohí tieto deštrukcie si, žiaľ prenášajú aj do dospelosti.

MonkeyKing

Zeman s Babišem na tvůj hlas kašlou. Jim jde o moc, ne o lidi.

zjentek

Poselstvi je take, že u nas na dědině maju ludě butky od blata, bo nemaju řadne chodniky a tahaju se bahno do chalupy vy cipy!

ZEMAN NA HRAD, bo fčil se fšude fajně robi te chodniky z tych EU dotacu!

Smackdown

Za 5 let, když bude Okamura kandidovat na prezidenta, a vyhrál by, tak už by se mohl začít čistit odpad, Zeman vyhrál, a já mu to přál, :))

anonym

Třeba se obyvatelstvo ČR dočká památek ZEMANOVA lavička,Zemanovo národní divadlo,Zemanův most,Zemanovův hrad aj. ✌

dudu

A ještě si dovolím poprosit o názor na radu Františka Čecha, aby se pan prezident při veřejných vystoupeních posadil do invalidního vozíku. Zbavil by se tak bolesti při pozici ve stoje, ironických poznámek hulvátů i jeho politických nepřátel.

ivzez

Franta Čech byl vždycky „srandista“.

dudu

I když se zdá zřejmé, že na zdejších stránkách má prioritu diskuse o velikosti pinďoura antických soch, dovoluji se vás dotázat zda má pravdu časopis Reflex v následujícím odstavci:
–přímá prezidentská volba ukázala, že český lid smýšlí nedemokraticky a není zvědavý na vládu demokratů. Znovuzvolení Miloše Zemana v přímé volbě prezidentem republiky je signál, že český národ psychicky patří na Východ, nikoliv na Západ a že je nám bližší nepotistická autokracie než demokracie.

ivzez

Jenom částečně. Voliči neúspěšného kandidáta nesmyšlejí demokraticky,
nedokáží voličům úspěšného kandidáta „odpustit“ jejich volbu.

Znovuzvolení Miloše Zemana je signálem, že ti, jimž voliči neúspěšného kandidáta vyčítají hloupost či jednoduchost, nejsou ani jedním. Nenechali se „zblbnout“ a stáli si za svým názorem.

Znovuzvolení Miloše Zemana je signálem těm, kteří se považují za „lepší“,
že si voliči nenechají nikým nic vnucovat.

zjentek

Ano, má!

zjentek

A IMHO to děláme správně, včetně tý východní psychiky. Demokracie jako taková nebude nikdy pracovat a i když nerozumím slovu nepotistická, tak každá podobná prasotistická autokracie lepší, než prozápadní, nedemokratická demokracie.

led

Zvolenie Miloša Zemana ukázalo, že český ľud radšej príjme zrozumiteľú myšlienku (Zeman), než slová vysoko učené, ktorým nerozumie (Drahoš).