bobánek

Na kterém zámku se nahrávala pohádka nejkrásnější hadanka?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Natáčení Nejkrásnější hádanky proběhlo od 24. července do 25. září 2007 v lokalitách v jižních, středních i severních Čechách. „Najít lokace pro pohádku není zas tak jednoduché,“ říká Zdeněk Troška. „Jenom si uvědomte, jak je naše země zadrátovaná, kolik sloupů elektrického vedení tu máme. A když už najdete volný horizont, tak na každém vyvýšeném místě stojí vysílač mobilních telefonů. Někdy je to k zoufání. Protože ale hodně cestuju, odebírám turistické časopisy, sbírám zajímavosti, mám seznam míst, a když pak potřebujeme nějaké prostředí, sáhnu do svého archívu …“

Díky spolupráci s generálním partnerem Lesy ČR, s.p. začalo natáčení Nejkrásnější hádanky v půvabném přírodním areálu Staré obory Hluboká. Filmaři zde mohli využít i takzvané „filmařské cesty“, která kdysi byla vytvořena pro historický snímek Oldřich a Božena Otakara Vávry, ale zůstala nevyužita. Štáb Nejkrásnější hádanky se tak stal prvním týmem, který mohl na pozapomenuté přírodní filmové rekvizitě pracovat. Stará obora Hluboká poskytla působivý kolorit řadě napínavých scén z pohádky. A jak filmaři Starou oboru objevili?

„Hledali jsme v okolí Českých Budějovic nějaké lesy, v nichž bychom mohli natáčet, pomáhala nám řada známých a přátel, sjezdili jsme spoustu míst v okolí Temelína, Hněvkovské přehrady, až mě pozvali do Poněšické obory – ta je mimochodem také nádherná. Tam mi doporučili, abych se zajel podívat ještě do Staré obory na Hlubokou. Říkali mi: budete nadšen, pane Troška – a měli pravdu,“ vzpomíná režisér. „Obora má přes patnáct set hektarů. Je úžasná. A tehdy mi správce, pan Novosad prozradil, že se tu kdysi pro film Otakara Vávry Oldřich a Božena upravovala cesta, na níž se ale nakonec netočilo. Oni tu cestu pak používali jako spojnici. Když jsme ji viděli – ona už je dnes samozřejmě zarostlejší a proměněná – tak jsem se hned rozhodl a vlastně jsme tam natočili největší část filmu.“

vypsáno z netu

Další odpovědi
Damiana

Tady to máš přímo od Zdeňka Trošky.

http://www.zde­nektroska.cz/clan­ky/novinky/mis­ta.html