EKSOT123

Na koho byste vsadili v závodě Cheb – Znojmo? Na poštovního holuba, nebo na závodníka v autě?

Já bych vsadil na holuba, ale jen na nějakého dobrého a nevsadil bych moc. Pěkné video: https://video­.aktualne.cz/dvtv/ho­lub-za-32-milionu-v-asii-se-na-ne-sazi-u-nas-jsou-i-za-des/r~2448fb5­c5bc211e998d70cc47ab5f12­2/?utm_source=a­tlasHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_con­tent=default&ut­m_term=positi­on-1&utm_campaig­n=Aktualne

2)Vrátili by se poštovní holubi, kdyby při přepravě na start nemohli pozorovat krajinu? Nebo stejně letí zpět jinou trasou?
3)Jak udělat z holuba netopýra? (z kategorie vtipy)

Kdysi jsem pracoval se synem holubáře. Dobrodružné však bylo, když řídil auto. Kdykoliv se před námi mihl nějaký ptáček, dupl na brzdy, aby mu neublížil. Pochybuji, že se předtím stihl podívat do zrcátka, jestli něco nejede za náma. Já jsem srazil už minimálně dva ptáčky, jeden z nich byl kos. Půjdu za to jednou za katr?

Vtipy: Bavili se dva: „Zkřížil jsem poštovního holuba s datlem a von teď když přinese psaní, vždycky zaťuká.“ „To nic není, já zkřížil poštovního holuba s papouškem a von teď vyřizuje vzkazy.“

„Měl jsem věrného přítele, poštovního holuba, ale zahynul při výkonu svého povolání.” „Chytil ho dravec?” „Ne, zabili ho při razítkování na poště!”

Ze žákovských knížek: Lítá po třídě jako pták. Otec: Tomu nevěřím. Holub

Nejlepší odpověď
annas

Na holuba

Nevím sice, jakou rychlostí letí holub a jakou jede automobil., ale vycházím z toho, co jsem slyšela asi před 3 dny v jedné relaci.

Moc jsem neregistrovala, jen vím, že redaktorka se ptala muže na výstavě holubů, kdo bude dříve doma, zda on, nebo holubi. Když odjížděl autem, vypustil je. Odpověděl, že holubi.

Redaktorka se muže ptala, zda holubi opdavdu doletí. Odpověděl, že není pochyb.

Holubi hledají cestu podle slunce a geomagnetického pole. ale orientují se sluchem. Také čichem.

Další odpovědi
elkon

Na holuba

Rokio

Na holuba

Rozhodně na holuba.

jáára

Na holuba

Kepler

Jiná odpověď

Já bych vsadil na závodníka, ale nesměl by jet po D1 a mimo špičku. Dobrý poštovní holub uletí z Prahy do Brna za dvě hodiny. https://www.ko­trlak.cz/clan­ky/zajimavosti-o-holubech--videa---holubi-zijici-ve-volne-prirode/nejrychlej­si.holub.html To je po silnici něco málo přes 200 km. Já sám, s obyčejným autem, jsem ujel trasu 330 km za rovné tři hodiny – mimo dálnice.

dubraro

Na holuba

Na holuba. Poštovní holub letí průměrně rychlostí 100 km/h a to přímou cestou.
Holub se nepotřebuje při přepravě na start dívat na krajinu. Orientuje se jinak.

EKSOT123

Vlastně jsem otázku položil hlavně kvůli tomu zajímavému videu – holub za 32 milionů a povídání s chovatelem. Těch 200 km by holub při troše štěstí mohl zvládnout za 2–3 hodiny, auto po té trase by to těžko dalo pod 5 hodin.

EKSOT123

Omlouvám se, blbě jsem měřil. 300km. Tak to by mohl letět tak 4 hodiny.