taxio

Na co se používají homeopatické přípravky?

Doplňuji:
Já to nechci používat na nic, jen jsem to slyšel a jsem zvědavej :)

Nejlepší odpověď
anonym

Pro věřící se používá na téměř všechno a zároveň účinnost není jistá.Tak nějak stručně řečeno..Ale na co ty to chceš používat ses nevyjádřil,takže pouze všeobecná odpověď…:D

Další odpovědi
Damiana

Homeopatie je léčebná metoda používaná zejména v alternativní medicíně. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí (princip totality symptomů). Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné). Účinnost metody ani fungování jejích principů však nebyly spolehlivě vědecky prokázány a je přijímána kontroverzně.
Výraz je odvozený od dvou řeckých slov: homoios (stejný, podobný) a pathos (nemoc, bolest, vášeň). Homeopatickou teorii zformuloval německý lékař Samuel Hahnemann v roce 1810. V současnosti homeopatické metody provozují mnozí léčitelé i někteří lékaři.
Více v odkazu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­meopatie

Doplňuji:
Zde ještě info o používání homeopatik.

http://www.ho­meopatie.free­page.cz/homeo­paickalecba/

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­meopatie

Drap

Jdou využít snad na všeechny možné choroby a neduhy. Otázkou je, jak jsou či nejsou na konkrétním člověku úspěšné.

Lakeysha

uplně na všechno. Sama jsem je kdysi používala na problémy s bolestma hlavy, chodila jsem za homeopatičkou a ona mi sama stanovovala dávkování, takže to špičkově zabralo. Časem jsem je přestala brát, ale dnes už naštěstí tak drastický problémy s hlavou nemám.

anonym

Jsou to léky, kde léčebné složky jsou ve velmi nepatrném množství. Víceméně mají za úkol nabudit v organizmu vlastní léčebný proces. Z určitého hlediska zle říci, že u homeopatik platí takové to zesměšňující: „Věř a víra Tvá Tě uzdraví.“
Na některé lidi zabírají spolehlivěji, než klasické léky.

annas

Používala jsm homeopatické přípravky několik roků – např. na problémy se žlučníkem, zachlazenám dále jsem brala „homeopatické“ minerály – vápník, železo, hořčík zinek; Dnes proti kašli a občas na doplnění minerálů. .
Později jsem přešla na bylinkové extrakty.

Drap

Otázka nezněla co to je za léky. Otázka byla na co se dají použít