kvitek

Na co se používá šanta kočičí?

Odpovědi
Emefej

Je to léčivá rostlina – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0anta_ko%C4%8Di­%C4%8D%C3%AD

marci1

Čaj z ní ulevuje od nervozity, stresu, neklidu či napětí, doporučuje se proti nespavosti. Lze ho připravit také z čerstvé rostliny, kterou můžete využít i při přípravě polévek, omáček, nádivek, slaných štrúdlů, koláčů a v neposlední řadě salátů.
Léčivé účinky šanty se uplatní i při nachlazení a bronchitidě, kdy snižuje horečku a podporuje pocení. V případě zažívacích problémů zlepšuje trávení, působí protiprůjmově, snižuje krevní tlak, tlumí svalové i střevní křeče, menstruační bolesti. Ženám se velmi doporučuje v období klimakteria a vůbec při hormonální nerovnováze. Nejčastěji se užívá jako nálev, který připravíte ze dvou polévkových lžic byliny louhovaných asi dvacet minut ve čtvrt litru vody. Ten se dá použít i k přípravě bylinné koupele. Ve formě kašovitého obkladu hojí různé rány a pohmožděniny, užívá se stejně jako kostival.
https://abece­dazahrady.dama­.cz/clanek/san­ta-kocici-jak-ji-pestovat-a-k-cemu-vyuzit
🙂

quentos

Otazník se nachází vpravo od klávesy M. Napíše se pomocí klávsy Shift. Stisknu Shift, držím ho, klepnu do klávesy s otazníkem a následně obě klávesy pustím.