Na co, k čemu se používají pečeti Spojených států? -iv-

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak tě to -iv- napadlo?

Snad… je státní pečeť Spojených států používána když se ověřují dokumenty vydané vládou Spojených států

ale spojené státy mají těch pečetí moc -každý stát má svou

Další odpovědi
tom004

Asi,jako všechny pečeti.Ověřují se s nimi důležité státní dokumenty,a další důležité vládní smlouvy a listiny.A mohou být použity i ve státních znacích.U nás Rožmberkové používali růži,a na erbech měla barvu podle panství.Ale nevím,jestli tam američani také mají,nějaký sjednocující symbol.A taky to může být,úplně jinak.:))

led

Pečeť se používá na originální listiny ústavy a ústavní zakonů USA, mezidnárodních smluv, pověřovacích listin diplomatických zástupců a v dalších případech jeli to obvyklé. Pečetidlo státní pečeti uchovává prezident USA.

Hanulka11,
je jich naozaj moc, viď odkaz

Zdroj: http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Zoz­nam_pe%C4%8Dat%C3%AD_%C5­%A1t%C3%A1tov_Spo­jen%C3%BDch_%C5%A1t%C3%A­1tov_americk%C3%BDch

arygnoc

i vy, že vy doma jednu máte a chcete ji použít?

;)

anonym

Hanulko , koukala jsem na jine stranky a tam neco o pecetich Spoj. statu a ja ani nevedela , ze nejake maji … 🙂 ale pssst ! Uz jsem tady tak jak tak za uplneho blba. 🙂 -iv-