plebs

Na co je potřeba software na kontrolu třetích stran v systému Windows?

Systém Windows na nových počítačích pro domácnosti obsahuje software třetích stran na kontrolu soukromí jako jsou sociální sítě Facebook, Instangram, Tik Tok a další, je to produkt M 365.
Podle mého názoru vhodné tak v totalitě, ale v demokratické ČR to není zapotřebí.

Odpovědi
Pepa25

M365 není produkt třetích stran, ale Microsoft 365, neboli produkt Microsoftu. Problém je, že podle názoru bádensko-wúrtemberského úřad pro ochranu osobních údajů Microsoft zpracovává a odesílá do zámoří obrovské množství dat vzniklých podrobným zaznamenáváním veškerého chování uživatelů.
Proto dostal Anticenu Velkého bratra v kategorii Dlouhodobý slídil. Microsoft se brání, vyjádření v odkaze.

P.S. Asi je zbytečné komentovat trapné poznámky o demokratické ČR, když celá kauza začala v Německu, že?

Zdroj: https://www.zi­ve.cz/clanky/nej­vetsimi-slidily-jsou-microsoft-seznam-a-nejvyssi-spravni-soud-ziskaly-anticeny-big-brother-awards-2022/sc-3-a-221372/default.aspx

elkon

Souhlas s Pepou, navíc ani nevíš co znamená pojem třetí strana.
A nikdo tě nenutí onen software používat. Jiných možností je dost.

plebs

Pepa25, společnost Microsoft vyhrála ocenění pro Dlouhodobého slídila " za dlouhodobý netransparentní sběr uživatelských dat " mimo jiné z online výuky, k níž školy s podporou státu využívaly právě nástroje Microsoftu. Společnost odesílá do centrály data o veškerém chování uživatelů včetně obsahu e-mailů dokumentů nebo prezentací.
Ovšem to je takové nové nezávadné demokratické sledování podobně jako komunista který podporoval totalitní režim a normalizaci včas zahodil rudou knížku a dnes jsou z nich napravení komunisté bez poskvrny v demokracii.