Oldry

Jaký je nejlepší neplacený program na zrychlení počítače ??

Nejlepší odpověď
www

Ke zpomalení PC většinou dochází spoustou zbytečností, které systém automaticky ukládá.
Na pročištění základního balastu stačí většinou CCleaner, zdarma a česky. Vůbec není pravdou, že nepomůže, zpomalí, ap.
Letitá zkušenost.
Samozřejmě, pokud chceš instalovat do stařičkého PC nové a náročné hry, programy ap., pomůže jen new PC.

Další odpovědi
jáára

To se nepoužívá. počítač zrychlí třeba SSD jednotka . Ty programy víc škodí než pomáhají)

Bedy

Většina čistících programů nadělá spíš víc škody jak užitku – namátkou nedoporučuji Advanced Systemcare, Glary Utilities, Tune Up Utilities, Speed Up My PC, Ashampoo WinOptimizer, Wise 365 Care apod.

Ze známých programů je bezpečný snad jedině CCleaner, který čistí disk a registr. Čistit systém stačí jednou za 14 dní, častěji to mnoho nepřináší a každodenní čištění je spíš kontraproduktivní.

Pokud máte klasický pevný disk (HDD), tak je dobré ho jendou za 14 dní defragmentovat, ve Windows na to nástroj je, jmenuje se Defragmentace Disku, můžu doporučit. Pokud byste chtěl rychlejší defragmentátor tak Defraggler (je od stejného vývojaře jako CCleaner).

trošku odběhnu od tématu, ale dále je dobré čistit počítač i fyzicky, hlavně tedy chadiče, větráky a větrací otvory od prachu, to taky může zrychlit systém. Dále jednou za čas udělat kontrolu systému pravidelně aktualizovaným antivirovým&an­tispyware programem.
A samozřejmě pravidelně a včas aktualizovat Windows a ostatní programy v počítači.

pl4toon

Tyto programy poslouží dobře lidem, kteří si neumí svépomocí vyladit a udržovat svůj Windows, či ho zatížili spoustou balastu. Dobrým pomocníkem v tomto případě může být TuneUp Utilities http://www.slu­necnice.cz/sw/tu­neup-utilities/ , sice není zadarmo, ale za málo peněz hodně muziky. Jeho výhodou je absolutní bezpečí pro systém, vývojáři zabudovali do všech jeho součástí mechanismy, které nedovolí poškodit systém, či nezkušenému uživateli provést nějakou nebezpečnou operaci.
Jako variantu zdarma můžu doporučit Advanced SystemCare http://www.slu­necnice.cz/sw/ad­vanced-windowscare/ Není tak dobrý jako TuneUP Utilities, ale pomůže lidem jako vy. Jeho varianta Advanced SystemCare ULTIMATE 6 je sice placená, ale komplexnější, recenzi na něj si můžete přečíst na renomovaném webu http://www.chip­.cz/clanky/plne-verze/2012/12/ad­vanced-systemcare-ultimate-6
Ale spíš vám doporučím naučit se obsluhovat svůj Windows tak, abyste žádný takový program nepotřeboval.