flodur

miniaplikace ve WINDOWS 7

Zřejmě jsem nedopatřením odinstaloval nainstalované základní miniaplikace ve WINDOWS 7.Poraďte prosím jak je dostanu zpět,popřípadě kde je mohu stáhnout znovu.Jde mi jen o ty základní -počasí,hodiny,mě­ření teploty počítače,avas­t,kalendář atd.Děkuji předem za každou radu.
Doplňuji:
Pravým tlačítkem jsem samozřejmě kliknul/to znám/kliknul jsem i na miniaplikace,ale ony se mě nenačtou,ale i tak děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
mosoj

Klepni na tlačítko start a do vyhledávače napiš „miniaplikace“. Ihned uvidíš kde je máš nebo co s nimi je.
Doplňuji:
Já je sice nepoužívám, ale nevidím jediný důvod proč je z počítače odstraňovat, Pokud to vůbec jednoduše jde.

Další odpovědi
jáára

miniaplikace jsou backdoor do počítače. doporučuji odstranit podporu miniaplikací ze systému úplně.
jinak ony tam stále někde jsou. možná pak doplním kde jsou, mám tu jeden virtuál s win7 tak se kouknu

cochee

Pochybuju, žes je odinstaloval, na to není ve Windows přímý prostředek. Asi jsi je jen skryl. K manipulaci s miniaplikacemi se dostaneš po kliknutí pravým tlačítkem na volnou plochu a v objevivším se místním menu je položka Miniaplikace.
Doplňuji:
V tom případě zkus ještě jednu věc. V Ovládacích panelech klikni na Odinstalovat program. Po levé straně ve sloupci zvol položku Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows. Pro tuto akci je však třeba administrátorských práv. V okně, které se objeví, zkus najít položku Platforma miniaplikací systému Windows. Měla by být zaškrtnuta, jinak miniaplikace nebudou fungovat.

wendyX

Narazil jsem zde na Váš dotaz a protože mám stejný OS (Win7 HP-64bit)- pokusil jsem se hledat, jak to s těmi miniaplikacemi může být? První, co mne napadlo- byl postup, který popisuje ‚mosoj‘- tedy otevřít nabídku Widows, zadat do vyhledávacího pole „miniaplikace“, pak pravým TM vyvolat kontextovou nabídku a zvolit „otevřít umístění souboru“- a takto najít, KDE se vlastně nacházejí- pokud už nejsou skutečně odinstalovány. A předem jsem měl pocit, že odinstalovat ani nepůjdou- protože jde o soubory OS.
A jak to dopadlo u mne? Zjistil jsem, že tento postup je NEPOUŽITELNÝ. Zřejmě právě proto, že nejde o „běžné“ soubory, ale soubory OS. Po vyhledání mi vyběhlo 7 odkazů, ale po kliku pravým TM na kterýkoliv z nich se objeví pouze 2 volby:" Přidat" a „Odinstalovat“ – nic víc! Z toho je alespoň zřejmé, že miniaplikace LZE (i když jen jednotlivě)- odebrat. Ovšem cestu k nim (path) takto zjistit nelze. Z dalšího odkazu -„Získat další miniaplikace online“- se mi alespoň podařilo „vyextrahovat“ URL webu, kde by měly být dostupné- je to http://go.micro­soft.com/fwlin­k/?LinkId=124093
A když jsem tam nahlédl- nestačil jsem se divit- připojuji kopii úvodního textu, kde se říká:

Miniaplikace už nejsou k dispozici

Miniaplikace už nejsou na našem webu dostupné, protože platforma Postranního panelu Windows ve Windows 7 a Windows Vista má závažné chyby zabezpečení. Microsoft tuto funkci v novějších verzích Windows už nepodporuje. Při používání miniaplikací hrozilo jejich zneužití a poškození vašeho počítače, mohly poskytovat neoprávněný přístup k souborům, zobrazovat nežádoucí obsah nebo své chování kdykoli změnit. Útočník mohl dokonce pomocí miniaplikace získat kompletní kontrolu nad vaším počítačem. Pokud nevíte jistě, jestli jsou miniaplikace, které jste si stáhli, bezpečné, přečtěte si další informace o miniaplikacích a opatřeních, která můžete podniknout na ochranu svého počítače.

Takže pokud toto říká oficiálně Microsoft- není co dodat. Je docela možné, že tyto miniapps byly odinstalovány v rámci některé z posledních aktualisací Win7.
Snad se Vám budou tato moje zjištění hodit k posouzení Vašeho „problému“- a pokud jste si je nechtíc odinstaloval- není čeho litovat, protože jste si (dle tvrzení v uvedené citaci) vlastně zvýšil zabezpečení svého PC 🙂. W.