aliendrone

K čemu jsou dnes dobré aplikace od Microsoftu?

K dotazu me inspirovala odpověď ivzez > https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/posta-u-win-10-neodesila-maily-pouze-prijima-co-se-s-tim-da-delat-diky

Pravda, ony většinou nikdy nestály za moc (Outlook, Internet Explorer atd.) a to co se jakž takž dalo udýchat (dalo se hodnotit jako více přínosné, než k zlosti – např. MovieMaker [v něm vyrobil jednoduché videjko i úplný amatér nepolíbený editací] nebo třeba ve W7 Windows media center aj.), tak všechny takové prozměnu MS zrušil bez náhrady, popřípadě zprznil tak, že alternaivy jsou nesrovnatelně LEPŠÍ. A samotné Windows… eh, jen než dám systém dokupy po „kumulativní aktualizaci“, to je kolikrát TAKOVÝ POROD… :(

Myslíte, že se to ještě NĚKDY zlepší? ;)

Nejlepší odpověď
dr.luha

Movie Maker se dá doinstalovat do nejnovějších desítek a běží bez problémů…https://w­intip.cz/ke-stazeni/546-microsoft-windows-essentials-2012 Jinak ty jejich „moderní aplikace“ blokuji…https://w­ww.majorgeeks­.com/files/de­tails/destroy_win­dows10_spying­.html

Další odpovědi
Frogman

V tomto ohledu jsem dospěl k tomu, že jsou 2 skupiny lidí:

  1. Ti, co se přizpůsobí
  2. Ti, co si přizpůsobí

Já spadám do té 2. skupiny. Dám přímo reálný případ:
Mám rád věci pod kontrolou a z tohoto důvodu si nikdy nenainstaluju Windows 10, které si doslova žijí vlastním životem… :)
S aplikacemi od Microsoftu je to podobné. Např. používám ještě starou verzi Office 2010, u které je práce opravdu hodně blesková a bezproblémová, spustí se ani ne během 0,1 sekundy (splash screen sotva stačí probliknout), zatímco u Office 365 musím kolikrát čekat, než se načte nebo otevře nabídka atd. Spuštění trvá asi 3 sekundy (někdy i déle). Nehledě na to, že tahle verze posílá veškerý obsah dokumentů do Microsoftu…

Zdá se mi, že nejen Microsoft, ale i Google a ostatní výrobci posílají software čím dál více spíše pod drn, než, že ho zlepšují. Věřím, že jejich tým to třeba myslí dobře, ale někdy by bylo lepší zohledňovat i zpětnou vazbu, takže těžko říct, jestli se do budoucna proberou. :)

Kepler

Já jsem pro jistotu zůstal u Win7 a zdá se, že jsem dobře udělal. IE jsem dřív měl a celkem mi vyhovoval. Teď používám Google Chrome. Není špatný, ale někdy je práce s ním zbytečně složitá a nepřehledná. Možná je to jen otázka zvyku, nevím.

mosoj

Na Office pracuje téměř celý svět. Ovládat Office se dají do verze 2004 !
Problém z prací na starších verzích Office je hlavně ten, že soubory vytvořené na nových verzích se musí konvertovat!! Jinak se nedají otevřít.

ivzez

Také mám pocit, že se většina programů dalším vývojem spíše zhoršuje.

Dávám přednost portable programům a programům, které
se mi po dlouhé roky osvědčují v různých verzích Windows.
Většinou používám starší verze programů.

Např. ve Windows 10 stále používám Office 97. Někomu asi přijde
zastaralá, ale pro mé potřeby úplně stačí. Navíc mi na ní vyhovuje,
že mohu instalaci nasměrovat tam, kam ji chci já (novější Office už se
instalovaly „samy“, aniž bych měla možnost u nich cokoliv ovlivnit).
_______

Doplňuji:

@Mosoj → já mám zkušenost opačnou. Pro práci s novějšími
dokumenty, míním ODT, DOCX, je musím konvertovat do formátu DOC, případně mohu s formátem ODT pracovat v SoftMakerOffice.

A naopak si mi ještě nikdo s novější Office nestěžoval,
že by s mými dokumenty z Office 97 nemohl pracovat.