Kyselka80

Myslíte, že německy umí každej?

Ahoj, myslíte si, že německy dneska už umí každý? Nemyslím na C2, ale přijde mi, že když mluvím německy, tak to není tak „zajímavé“ jako třeba francouzština.

Nejlepší odpověď
df

Tak se nauč francouzsky. A když by tě pak náhle přepadl pocit, že už to není zajímavé, tak se nauč třeba arabsky. Ve Francii se domluvíš bez problémů.

Další odpovědi
Drap

Každý neumí.

Reganois

A dokonce ani česky ne. Však to vidíme často kolem nás. Tak například: První slovo věty začíná velkým písmenem.

nyjono

Proč myslíš, že německy umí každý?
Naprostý nesmysl.
Německy umí ten, kdo tam delší dobu žil, kdo se německy učil nebo třeba ten, kdo s někým německy mluvícím bydlel a často spolu nemecky komunikoval.
Co takhle se trochu zamyslet, než se zeptáš.

jáára

Mne učila nemecky jen Česká soda.

autacek

Zkus se naučit nejdřív česky, (když mluvím německy, tak to není tak „zajímavá“)

A jinak ano, význam němčiny významně opadnul nástupem počítačové revoluce a internetu do domácností, ruku v ruce s pádem železné opony před více než 30 lety, tak že osobně bych k angličtině doporučil něco, pro co najdeš další využití, pro cestování po světě bych asi volil španělštinu, případně francouzštinu, pro obchod s Japonci japonštinu, pokud chceš sličnou mladou ženu z Ruska, tak ruštinu 😉.

led

Nielen nemecky, alebo anglicky nevie každý. Ešte stále platí aj v ČR, že anglicky, nemecky nevie každý človek a rovnako ako mnohí nevedia ani spisovnú češtinu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Amglicky dnes umí každý ale Německy vážně ne.

marci1

Podle výzkumu ovládá němčinu na dobré úrovni 22 procent Čechů, ale jen pět procent je schopno v tomto jazyce komunikovat bez problému. (Údaj z r. 2010) 🙂

https://archiv­.ihned.cz/c1-48655320-polovina-cechu-se-nedomluvi-cizi-reci

Kyselka80

Tak to jsem nečetl 🤩🙈

da ny

Ty časy, kdy u nás téměř všichni uměli německy, jsou dávno pryč.
Mladší ročníky mohou ovládat obvyklé cizí jazyka (AJ, NJ, FJ, ŠJ).
Úroveň je různá. Při studiu na VŠ podmínkou, se státní zkouškou.

df

*místo

Kyselka80

@reganois
Napsal jsem to tak schválně a hlavně narychlo.
Nesuďte dřív, než poznáte. Díky

nyjono

Než poznáme co?

Kyselka80

Psal jsem to ve spěchu a tak jsem to nenapsal s velkým.
Nemuíte být takovej puntičkář.
Ukončuji diskuzi a přípěvek mažu, zklamal jsem se v lidech

df

To se ještě v životě zklameš hodněkrat. Svět je drsný misto

Kyselka80

Jenom jsem si prostě myslel, že lidi ti odpoví a pomohou s výběrem a ne tě kritizovat za chyby.
Myslím si, že česky umím velmi dobře a ve škole mi vždycky šla.

df

Kašli na hnidopichy.

Kyselka80