Avatar uživatele
Danielson

Který jazyk má lepší uplatnění?

Ruština vs. Němčina. Tam kde je němčina, je většinou angličtina, Němce upřímně moc nemusím, ačkoli je to v Evropě častý jazyk, tak ve světě skoro nic neznamená. Ruština, v podstatě nadále světový jazyk spolu s angličtinou. Letecké příručky – angličtina + ruština. Vztahy s Ruskem byly a za Zemana určo budou, v řádce několika let, se spojení zase navozuje. Mým názorem je, že ruština je lepší volbou než němčina. Budu rád za váš názor.
Doplňuji:
Ano, azbuka není na škodu, ale ruština je, dle mého názoru lehčí, už jen pro gramatiku. Ovládne-li se psaní a čtení, to ostatní je maličkost, žádné rody, zápory atd. jen nepravidelná slovesa a měkká a tvrdá podst. jm..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3704 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Osobně nemám rád Rusko, ruštinu ani Rusy (obecné rysy jejich ´povahy´).
Objektivně musím uznat, že lepší volbou pro studium cizího jazyka je ruština (obrovský a ekonomicky velmi zajímavý trh).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Já dělala na gymplu ruštinu i němčinu. Ani jeden jazyk při práci nevyužívám. Ono dost záleží na tom, co chceš v životě dělat, pokud vybíráš druhý jazyk k angličtině, doporučuji ruštinu. Je taková, trochu podobná češtině, některé věci rozumíš, aniž bys jazyk uměl. nejhorší bylo prokousat se azbukou a pak už mi to šlo.
Doplňuji:
gramatika je v ruštině jednoduchá

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SportWoman

Dle mého názoru je to také ruština. Hlavně jde o azbuku myslím že není na škodu ji umět a hodí se to. Ale němčina je podle mě lehčí jazyk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ten v ústech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Tvá otázka je trochu nejasná.Uvědom si,že i každý průměrně starý rus umí krom svého jazyka i anglicky.Němci jsou na tom stejně.Jde o to co přesně chceš,na co se chceš zaměřit na jakou sféru(podnikání nebo být platným zaměstnancem.­.jakého byznysu atd atd). Pokud jde o me,tak bych šel spíš do ty němčiny a dojel bych se angličtinou. A mezi náma-s rusama moc nikdo už ani obchodovat nechce,dokonce v mnoha hotelech ve svete ani rusaky jako hosty nepřijímají…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Když napíšu že ruština, nebo němčina, tak mám v obou případech pravdu. Nauč se oba jazyky. Kolik řečí znáš, tolikrát si člověkem. Když budeš dělat jazyk denně 30 minut, do roka se perfektně naučíš. Nezáleží, co si myslíš o rodilých mluvčích. Kdyby letěla arabština, tak se budeš učit arabsky, že?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek