Danielson

Který jazyk má lepší uplatnění?

Ruština vs. Němčina. Tam kde je němčina, je většinou angličtina, Němce upřímně moc nemusím, ačkoli je to v Evropě častý jazyk, tak ve světě skoro nic neznamená. Ruština, v podstatě nadále světový jazyk spolu s angličtinou. Letecké příručky – angličtina + ruština. Vztahy s Ruskem byly a za Zemana určo budou, v řádce několika let, se spojení zase navozuje. Mým názorem je, že ruština je lepší volbou než němčina. Budu rád za váš názor.
Doplňuji:
Ano, azbuka není na škodu, ale ruština je, dle mého názoru lehčí, už jen pro gramatiku. Ovládne-li se psaní a čtení, to ostatní je maličkost, žádné rody, zápory atd. jen nepravidelná slovesa a měkká a tvrdá podst. jm..

Odpovědi
anonym

Osobně nemám rád Rusko, ruštinu ani Rusy (obecné rysy jejich ´povahy´).
Objektivně musím uznat, že lepší volbou pro studium cizího jazyka je ruština (obrovský a ekonomicky velmi zajímavý trh).

zzzzz

Já dělala na gymplu ruštinu i němčinu. Ani jeden jazyk při práci nevyužívám. Ono dost záleží na tom, co chceš v životě dělat, pokud vybíráš druhý jazyk k angličtině, doporučuji ruštinu. Je taková, trochu podobná češtině, některé věci rozumíš, aniž bys jazyk uměl. nejhorší bylo prokousat se azbukou a pak už mi to šlo.
Doplňuji:
gramatika je v ruštině jednoduchá

SportWoman

Dle mého názoru je to také ruština. Hlavně jde o azbuku myslím že není na škodu ji umět a hodí se to. Ale němčina je podle mě lehčí jazyk.

mosoj

Ten v ústech.

mojitek

Tvá otázka je trochu nejasná.Uvědom si,že i každý průměrně starý rus umí krom svého jazyka i anglicky.Němci jsou na tom stejně.Jde o to co přesně chceš,na co se chceš zaměřit na jakou sféru(podnikání nebo být platným zaměstnancem.­.jakého byznysu atd atd). Pokud jde o me,tak bych šel spíš do ty němčiny a dojel bych se angličtinou. A mezi náma-s rusama moc nikdo už ani obchodovat nechce,dokonce v mnoha hotelech ve svete ani rusaky jako hosty nepřijímají…

Kelt

Když napíšu že ruština, nebo němčina, tak mám v obou případech pravdu. Nauč se oba jazyky. Kolik řečí znáš, tolikrát si člověkem. Když budeš dělat jazyk denně 30 minut, do roka se perfektně naučíš. Nezáleží, co si myslíš o rodilých mluvčích. Kdyby letěla arabština, tak se budeš učit arabsky, že?