Lgee

Myslíte že lidstvo čeká nevyhnutelný konec?

Pokud ano jakým způsobem lidstvo zemře? Bude to vyčerpání všech zdrojů, válka, nebo něco úplně jiného?

Nejlepší odpověď
Edison

Určitě ano. Je jen otázkou jak a kdy. Teorií a možností je spousta. I těch, o kterých ještě ani netušíme.

Další odpovědi
marci1

Zřejmě ano. Dokud budou lidé nenávistní, netolerantní, závistiví, toužící jen po moci a majetku, pak jistě přijde konec. Ničíme si také sami planetu Zemi. Otepluje se, je čím dál méně vody. Možná lidé „vyhynou“ horkem, suchem. Prostě nebude voda a bez vody se nedá žít. ☹

zjentek

Nejspíš dojedeme na nerovnováhu, disharmonii.

Pakliže člověk UŽ DNES dokáže alespoň minimálně vnímat a cítit realitu a správně vyvozovat její pozdější následky (člověk skeptiky a věřícími většinou nesprávně označován za šarlatána či pomýleného proroka), tak vlastně taky vnímá a cítí následky jisté nerovnováhy přírody a co to s sebou nese: hodně horko, málo voda, hladová fauna, definitivní ztráta fauny, extrémy a neutišené živly… Myslím, že nepřijde nic velikého, jako kupř. asteroid, vulkán a tak. Vyhyneme (možná zcela) na řetězec běžných a pochopitelných událostí, které již běží. Bohužel ohromné množství lidských bytostí zle vnímá a cítí. Tito jsou nejohroženější. Později budou potřebovat, aby je někdo chránil. Inu, co se dá dělat… (;

Kepler

Nic na světě netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Ve skutečnosti už je osud lidstva dávno zpečetěn druhem Moribundus aliendroni. Neptej se komu zvoní hrana, zvoní tobě. A hádej kdo tu hranu rozeznívá? Ti méně informovaní tvrdí, že je to Homo sapiens sám, ale já vím svoje.

Frontinus

Už to bude skoro sto let, co Alexandr Fridman ukázal, že obecná teorie relativity nepřipouští stacionární Vesmír. Vesmír se tedy buď rozpíná, nebo se smršťuje. Rozpínání je velmi dobře doloženo pozorováním. Detaily v podobě různých kosmologických hypotéz jsou nepodstatné, podstatné je to, že toto znamená, že Vesmír takový, aby umožňoval život, jednou skončí. Buď expanduje tak, že dojde k vychladnutí na neobyvatelnou úroveň (termodynamická smrt Vesmíru), nebo se smrští do singularity (Velký krach). Jedno i druhé znamená, velmi velmi daleko v budoucnosti leží hranice, za kterou se živé organismy nedostanou. Pokud tedy lidstvo neovládne cestování v čase – a to se zatím zdá být nemožné – čeká ho nevyhnutelná zkáza. Pokud se tedy nevyhubí samo, příležitostí k tomu máme dost.

Drap

Ano. Vše jednou končí. A jakým způsobem? To doposud nikdo netuší a všechny teorie jsou jen fantazie.

aliendrone

Tak to je prakticky jisté, že konec jednou nastane. Jiná otázka je důvod, možností jsou MRAKY! Třeba lidstvo vyhyne na „Dochybacillus supermortalis“ jestli někdo toho gangstera nezastaví. ;) :D :D

Kelt

Mohou to být války o zdroje, energie, nebo se zdroje vyčerpají. Možná vzniknou křížením různé mutace, nové viry, choroby. Zvýšení počtu lidí povede ke snížení životního prostoru pro jednotlivce. A když to nebude ze strany lidí, určitě si příroda poradí, nebo to udělá někdo s Vesmíru.

hapiky

Marci: Svojí odpovědí jste mě připomněla komunistickou revoluční píseň: Bez chleba, nejde jíst, a bez vody nejde žít…