Avatar uživatele
Zlatý

Myslíte že léčit některý dědičný choroby je pro vývoj lidstva dobrý?

Co když se v budoucnu nějaká taková nemoc díky tomu tak rozvine, že už ji nebude momožný léčit a zjistí se že už to má celá zakódovaný v genech celá planeta a všichni se stanem bandou degenerů? Co když místo aby už od počátku zůstali jen ty odolní, aby se to nějak normálně, přírodní cestou vytřídilo, oddělilo zrno od plev už tehdá v základní části, se stane to, že už v playoff zbudou samí mrzáci a lidstvo pude do kytek...

(PS: já na to žádný názor nemám, proto sbírám názory ostatních, abych je mohl v budoucnu vydávat za své :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je to genetická zátěž, která se na lidstvo nabaluje... ale kdo by jisté smrti dobrovolně vydal svého partnera, děti, rodiče, přátele... známé?
Těžká to věc.
Věřím, že lékařské objevy, metody, postupy a technika půjdou nezadržitelně stále vpřed.
Doplňuji:
patmull
Na dotazu není nic rasistického, je to všeobecně známým faktem a ožehavým tématem hlavně pro odbornou veřejnost. Od myšlenky léčit geneticky podmíněná onemocnění lidí není vůbec daleko k činům a realizaci samotné. V tomhle ohledu musí vědu "brzdit" etika. Kde je ta hranice, kam můžeme ve jménu pokroku a léčby jít?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

No to je docela silné kafe, ten tvůj dotaz, myslím, že hraničí s rasismem a se sprostým sobectvím, či jak to mám nazvat. Navíc, že by taková situace nastala je, řekl bych naprosto nemožné, protože i kdyby se nějaká taková nemoc objevila, nemohla by se rozšířit na všechny lidi planety. To je jako bys tvrdil, že budou nakonec všichni lidé mít Fenylketonurii. Sorry, ale dříve bych si dotaz raději více promyslel ;-).


Avatar uživatele

Ty asi budeš fandit Spartě, což?


Avatar uživatele
Zlatý

Tuto otázku si polož s i zároveń odpověz až budeš mít rodinu a zjistí, že třeba vaše dítě je zatíženo nějakou genetickou, ale již léčitelnou poruchou.
S ohledem na fakt, že stále dnes se v lidské populaci drží velmi zákeřné geneticky přenosné choroby, prakticky od počátku vývoje lidstva, tak to dělení zrna od plev neproběhlo ani v době, kdy lékařská věda prakticky byla na minimální úrovni.
Jinak co popisuješ je možná varianta zániku jedné větve lidské populace. Nicméně hned tak k tomu nedojde.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já si myslím, že lidstvo na svou moderní medicínu jednou (za pár stovek až tisíců let) šeredně doplatí. V přírodě normálně jakkoliv poškození jedinci zemřou, ale různě geneticky defektní lidé ne jenom že nezemřou, ale dokonce se mohou dále množit. Společnost jim po celý život vyplácí důchod a dokonce pomůže s asistovanou reprodukcí. Tím ale jde proti přírodnímu výběru a evoluci a časem to na lidstvu zanechá velmi vážné následky


Avatar uživatele

pokud je to v genech, tak jsem na odpis
Doplňuji:
určitě, eliminují se jedinci, kteří se nechtějí podvolit a jedou si po svém, což je nepřijatelné pro ideální komunitu.


Avatar uživatele
Pokročilý

určitě ano,pozměnit geny

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Pájo: jo, tím sem si taky jistej že půjde medicína vpřed, otázkou ale je, jestli "vpřed" nebude nakonec znamenat zánik :)

Avatar uživatele
Zlatý

venkovan

Medicína půjde vpřed jen do výše ekonomických možností společnosti. když začnou převládat nemocní nad ekonomicky činnými lidmi, tak se ekonomika zhroutí. A potom nastane celkem přirozený výběr. Kde budeš sám stát poznáš - třeba se i u tebe najde genetická zátěž.

Avatar uživatele
Zlatý

Pájo

I to se může stát.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.