Lukyn0

Myslíte, že kdyby KV kraj spadl pod Plzeňský, byl by na tom včetně dalších věcí ekonomicky lépe?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kdyby Karlovarský kraj spadl pod Plzeňský, tak na tom bude jako Plzeňský kraj.

Další odpovědi
Cenobita

To nejde jednoznačně říct, jestli to ekonomice pomůže nebo nepomůže, ale určitě by se ušetřilo, protože by bylo potřeba o 50% méně koryt.

da ny

Těžko říci, jak by se přerozdělovaly finanční prostředky vybrané z daní.
V minulosti nás „okrádala“ Plzeň i Praha a byl to vždy „Bohem“ zapomenutý kraj.....
Silnice stály za 2 věci (nové jsoutak 5. jakostní kvality), panstvo tady nemělo chalupy a na západ se necestovalo.
Odjakživa zde byla rivalita mezi okresy (Sokolov x KV), na vše přispívaly šachty a CHZ – to je, ale hudba minulosti. I ten hokej šel do kopru, když Sokolovská uhelná přestala sponzorovat KV hokej.
Ani ty nemocnice nevydržely pod jedním vedením…
Ostatní viz Cenobita 🙂

V KV kraji chybí dostatek velkých firem, které by si přetahovaly pracovní sílu a museli ji též slušně ohodnotit. Malé firmy po 30, 50 lidech platí pár stovek či tisícovek nad minimální mzdu.
Je zde nedostatek VŠ pracovních sil, které vyšší mzdou zvedají průměr.mezd.
V kraji je vyšší nezaměstnanost, v CH a SO okresu je velký počet obyvatel na sociálních dávkách…

Kelt

Určitě, hlavně by měl absolventy Právnické fakulty v Plzni, kteří by mu svou odborností pomohli.