Sarrow

Myslíte že je účelem snění i regulovat naše touhy?

Nemyslíte že ve snu občas dostaneme to co chceme, aby pro nás bylo snažší najít nové nebo dosažitelnější cí­le?

Nejlepší odpověď
Syd

Myslim že určitě jo. Nemusí jít přímo o touhy, protože často to jsou i špatný věci – noční můry. Četla jsem že ve snech zažíváme to co nemůžeme zažít ve skutečným životě, ale podvědomě nás napadne taková možnost, protože se sněním připravujeme na to, kdyby to nastalo. Třeba když jsem byla malá nebo začínala chodit do autoškoly, tak se mi zdávalo, že jsem se najednou ocitla v jedoucím autě a já neumím řídit. Když jsem se naučila řídit, tak se sen změnil na to že jsem v autě a jedu z kopce a moc nefungují brzdy. Možnost že neumím vůbec řídit už byla ze hry, a proto už možnost že je na mě řídit auto ze snu vypadla. Ve snech zažíváme dobrodružství, příjemná i nepříjemná, která ve skutečném životě nikdy nezažijeme. Zvlášť pokud člověk ovládne lucidní snění, může bejt takovej řízenej sen velmi funkčním prostředkem vypořádávání se s něčím. Například vás v dětství děsila jedna osoba a když už jste dost dospělý a vyzrálý se tomu traumatu postavit, tak se vám zdá, že se tý osobě konečně vzepřete a už vás ve snech neděsí, když to končívá tím že tu osobu při souboji zabijete. Taky když mi máma odvezla psa, dva měsíce se mi každou noc zdálo, že si to rozmyslela nebo že mě chtěla jen postrašit, a přivezla ho zpátky a já ho zase držela v náručí, než jsem se probudila a držela vzduch nebo peřinu. Je možný, že to byla de facto kompenzace, protože jsem usilovně podvědomě myslela na to že to nemůže být pravda.

Další odpovědi
Drap

Myslím že ne.

DoTazatel

Určitě ne.