Gus_Fring

Myslíte, že dnešní fyzikové pomáhají společnosti a lidstvu? Jestli ano, tak jak? Nemyslím aplikované fyziky a inženýry!

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, základní výzkum je velmi důležitý. Představ si, že by byl vyřešen problém termonukleární fúze. Znamenalo by to revoluci v energetice a čistý zdroj bez uhlíkové stopy.

Další odpovědi
Kelt

Fyzici, chemikové a další dělají základní výzkum a další práce a většinou mají na to granty, které jim poskytuje nějaká firma. U určitě se vyplatí investovat do něčeho a vyzkoušet to v mikroměřítku a pak z toho mít během následujících let obrovské zisky. Dnes se nebádá jako na dvoře císaře Rudolfa ve filmu Císařův pekař.