dust8

Myslíte, že by se dala uvést doba opatrovnictví o osobu blízkou do životopisu, aby v životopisu nevznikla časová mezera?

Zatím je opatrovnictví stále aktivní, ale jak se říká: „nic netrvá věčně“. Takže přemýšlím o tom, jestli je vhodné uvést dobu opatrovnictví do životopisu či si raději vymyslet pro tu dobu nějakou fiktivní práci. Když bych tam neudal nic za tuto dobu, tak budu v nevýhodě a budu kladeny otázky při pohovoru či mě na něj ani nepozvou, protože, když se objeví větší časová mezera, tak to vypadá jako flákačství. Už teď to opatrovnictví dělá tak nějak tři měsíce. Mohl bych prodloužit i dobu předchozího zaměstnání až do doby, kdyby mi skončilo opatrovnictví, jenže v dnešní době jsem již setkal, že si teoretický zaměstnavatel ověřuje spolehlivost atd u posledního uvedeného zaměstnavatele.

Jde o to, tak se bude na informaci o „opatrovnictví“ případný eventuální zaměstnavatel.

Nejlepší odpověď
annas

Opatrovnictví – myslím si, že tato doba je důležiltá i pro stanovení důchodu. Měl byste si to prověřit.

https://www.pe­cujdoma.cz/po­radna/poradna-socialne-pravni/jak-se-pecujicim-pocita-duchod/

Je to vaše „zaměstnání“., takže doba by měla být nějak dokladováná.

Proto bych tuto dobu do životopisu uvedla. Navíc je to velmi záslužná a náročná práce.

https://www.pe­cujdoma.cz/po­radna/poradna-socialne-pravni/jak-se-pecujicim-pocita-duchod/

Další odpovědi
Drap

Proč ne. Svým způsobem je určitá práce jako každá jiná.

Pepa25

  1. určitě bych v životopise nelhal (viz varianta „vymyslet pro tu dobu nějakou fiktivní práci“). To raději neuvést nic.
  2. na opatrovnictví není nic špatného, zvlášť pokud je vyvoláno např. rodinnými důvody. V praxi ostatně není flákačstvím, tak proč se shazovat. Navíc se dá vždycky tvrdit, že člověk si ve volných chvílích zvyšoval kvalifikaci nebo doplňoval jazykové vzdělání .. (a pokud to nebudete jen tvrdit, ale třeba to doložíte jazykovou zkouškou apod., tak tím tuplem).

zjentek

Zavřít podobnýho pedanta do temnýho sklípku po dobu nezbytně nutnou k tomu, aby byl dostatek prostoru si uvědomit SVÉ VLASTNÍ schopnosti, postoje k okolí…