Kelt

Myslíte si, že v příštích volbách se dostanou komunisté do sněmovny?

Netočíme to moc doprava? Myslíte si, že v příštích volbách se dostanou komunisté do sněmovny?
Jaký máte názor? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Filip84

Možné to, samozřejmě, je, ale myslím, že to je vysoce nepravděpodobné.

Obecně vzato komunistické strany mají na „západě“ marginální zastoupení, opravdu zanedbatelné. KSČ se nikdy, po roce 1989, do parlamentu nedostala a doslova paběrkuje. KSČM byla, dlouho, parlamentní stranou, nicméně to bylo způsobeno, primárně, starou garniturou, která ji volila (něco jako Babiš a „tvrdé jádro“ jeho fanclubu) bez ohledu na to, co, nebo jak, KSČM dělala. Ta vymírá.

Pak, samozřejmě, naláká pár mladých, no a pár nerozhodných voličů, kteří ji třeba hodí lístek do urny jenom proto, abychom nesměřovali příliš doprava. Taky možnost, taky názor, taky volba, taky jejich právo.

Ovšem takových lidí je velice málo. Je potřeba si uvědomit, že KSČM není jediná „levicová“ strana, tito lidé lavírují mezi KSČM, ČSSD, stranou Levice, ale i jinými, které se, aktuálně, vyskytnou.

Proto bych se tomu opravdu divil, kdyby se Ausgerechnet KSČM podařilo „našporovat“ z takového „potenciálu“ 5% hlasů.

Další odpovědi
elkon

Podle toho jak funguje pětikolka, jak se „stará“ o naší zemi a když si poslechnu nynější šéfku Kateřinu Konečnou, která různé „svinské praktiky“ od Bruselu po pětikolku rozkrývá, tak bych si na to možná i vsadil (a že kromě sportky jinak nesázím).

Ametyst

Pravice v Evropské unii vymírá. Jednak je levičáky nálepkována jako „ultrapravice“, a jednak se zdravý rozum a konzervativní hodnoty nahrazují tématy multikulti, genderu, a jiných umělých výmyslů.
Dávno už kariérní komunisté nalezli do všech možných politických stran, takže je to úplně jedno.

zjentek

Mám strach, že už vůbec nejde o modré vs. oranžové, napravo vs. nalevo. Mám strach, že už nejde o méně než o národní vs. globální. Co má šanci? Kam to u nás Fiala s Pavlem vedou? A kam to nakonec dovedou? Hádejte. Nic extra těžkého pro mozek tam není.

(Budu se za nás modlit.)

plebs

Kelt komunisté co mají rudou knížku anebo co jí zahodili ty druhý tam jsou a blahořečí o kapitalismu?

Pepa25

Ne, praví komunisté vymřeli. Ale nepochybně se zase otočíme doleva, příští volby skoro určitě vyhrají socani – buď pod hlavičkou ANO nebo jinou, na které se ANO po odchodu Babiše rozpadne.

Filip84

K tomu, že KSČM vypadla z parlamentu už včera, poněkud významně přispěl Babiš, respektive hnutí Ano 2011, nebo jak se ta Babišova banda jmenuje, prostě: Babiš a jeho banda.

Protože, obecně, moderní „levice“ směřuje k podpoře leseb, buzerantů, transgenderů, transsexuálů, trans něco a dalších trans. „Stará garda“ by lesby a buzeranty nahnala, nejraději, do Michelinky tahat pneumatiky, a z trans čehokoli má úzkostné stavy a deprese. Oni nemají rádi sexuální themata, tak jako celkově, taký komplet, protože oni moc tělesně neobcovali ani jako mladí, rozmnožují se, respektive, rozmnožovali, buněčným dělením a všecko kolem toho je tabu a je sere! Nejsme v DDR.

Takže tady tahle banda antiBabiš, včetně soudruha presidenta generála gumy, spíš, klidně, může přihrát zpátky voliče Babišovi a jeho bandě, no a nebo nějakému novému „strejčkovi“, či hnutí, co se může vyskytnout. Je to skoro ještě pět let, víme prd, co za bukanýra tady může dojít & „já být taky politik!“ 😃