Myslite si,ze v dnesni dobe-existuje otrokarstvi?Diky

Nejlepší odpověď
annas

Otrokářství v Súdánu a v Mauritánii
V obou těchto rozvojových zemích představuje otrokářství v současnosti velmi palčivý problém.

Současné typy otroctví:
•Otroci kvůli dluhům
Tato forma zasahuje milióny lidí na celém světě. Oběti si vezmou půjčku (popř. jsou na ni nalákáni) a nejsou schopni ji splácet. Aby dluh uhradili, jsou nuceni pracovat dlouhé hodiny, mnohdy sedm dní v týdnu za stravu a lůžko. Ani za takových podmínek mnohdy nejsou schopni splatit dluh, který tak přechází na další generace.
•Časná a vynucená manželství
Postihuje ženy a dívky, které jsou nuceny vdát se bez vlastní volby. V manželství žijí jako služky, často zakoušejí fyzické násilí.
•Nucená práce
Týká se lidí, kteří byli najati ilegálně a přinuceni k nevolnické práci.

Více na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:KmXfVSPBTJ4J:­www.vitalia.cz/clan­ky/otroci-v-moderni-dobe/+otrok%C3%A1%C­5%99stv%C3%AD+v+sou­%C4%8Dasnosti&cd=1&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
anonym

Stejně jako piráti.

led

Ano.
Nie je to klasické s reťazami, ale ekonomické. A je rozšírené na celom svete.

Michal

Ano ,a to ve skryté ,daleko zrůdnější podobě.