Myslíte si, že tyto obrázky odradí kuřáky od kouření?

Myslíte si někdo z vás,jestli tyto obrázky na obalech cigaret odradí kuřáky od kouření?

Nejlepší odpověď
da ny

NE, neodradí…
Kuřák takové obrázky nevnímá a „nevidí“… Musí sám dospět k rozhodnutí, že zcela přestane a někdy též zohlední svůj zhoršený zdravotní stav.
Je to o tom, že kouření ‚může‘ způsobovat jisté choroby, zhoršovat a pak tedy ‚může‘ zabíjet…

Za nějaký čas mohou být podobné obrázky na uzeninách, , tucích, máslech rostlinného původu, olejích, mléku, tavenýchh sýrech, cukru, pšeničné mouce apod. Také ohrožují naše zdraví, přispívají k rozvoji KVO (kardiovaskulární onemocnění), ischemickým chorobám a též 'mohou! zabíjet. Zabíjí, mrzačí a přesto se tím cpeme 🙂

Pokud je něco zdraví škodlivé, mohlo by se to zakázat (+ fastvoody).
Je to však zdroj obrovských příjmů, máme demokracii a svobodu
(i v rozhodování).
Cigaretový kouř však může obtěžovat ostatní a bezohlední jsou rodiče, kteří podkuřují doma dětem a ty nemají možnost výběru! Tu často nemají ani u nevhodného stravování doma..

Další odpovědi
fcoop

Odradí – neodradí.....­........je to vlastně jedno.
Každý ví,jaké riziko kouření představuje.
Když se bezpečně ví,co kouření přináší,proč se prostě kouření nezlikviduje?
A!.........třeba i alkohol?
Ono to v podstatě není možné,že?
Tabák by se pěstoval doma,pálilo by se doma.........­....v podstatě jde o prachy.
Je to čiré pokrytectví a alibismus.

Zisky v řádech desítek miliard dolarů by nebyly.

Hromadné žaloby.......­.......to je ten důvod,proč se výrobci tab. výrobků tolik starají o zdraví spotřebitelů.
Tím to kdysi začalo.......­...........dnes to má už bizarní podobu,kdy na každé volovině jsou varování typu........„Tento dudlík není určen ke konzumaci“.
Takže když se malé dítě udusí dudlíkem,jsou výrobci krytí.
O prachy jde vždy až v první řadě.

Mc Merkurion

…proč bych si měl při kouření prohlížet krabičku s nějakejma obrázkama? a když pudu do splečnosti, tak abych neohrozil třeba mládež při pohledu na ony hrůzy, tak si je holt přendám do tabatěrky > stejně většinou kouřim balený …

…a jestli si někdo myslí, že obal, nebo cena odradí kuřáka od kouření,tak je na omylu > obal absolutně bez šance a cena? buď je kuřák sobec a pak potěš koště rodina a rozpočet a nebo neni sobec a máme tu pašovaný, balený a doma pěstovaný >>> jedinej, kdo na tom prodělá je stát (a kecy, že nemoci kuřáků stojí léčení, si nechte od cesty, narkomani, z kterej na daních stát má prd, tak léčí a o pijácích ani nemluvim)…

…dost často se tady ohrazuje Bohem > kdyby Bůh nechtěl, abychom kouřily, nezasel by tabák…

bububabu

Ne, kuřáky odradí jen 200–500 kc za krabičku :)

Nuk nuk

Neodradí. Závislost je závislost.

led

Podľa reakcií fajčiarov v krajinách, kde toto zaviedli už pred nami, nič sa nezmení. Profit majú teraz aj výrobcovia tabateriek.

Je to podobné, ako čierna kronika v televízii. Mala by byť aj výstrahou. Ale nie je. Pozrete si ju a výjdete do ulíc , kde spôsobíte haváriu rovnakým spôsobom.

anonym

Neodradí, protože už jsem viděl reklamu na obaly na cigarety
zde… https://www.go­ogle.cz/search?q=o­baly+na+cigare­ty&client=fire­fox-b&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwj30__y4ZjPAh­WEvRoKHVwUAEIQ_A­UICCgB&biw=1024­&bih=631

V reklamě bylo napsáno něco v tom smyslu..ABYSTE SE NEMUSELI DÍVAT NA NEVHODNÉ OBRÁZKY.

Cenobita

Spíše ne, ale aspoň se musí na ty hnusy koukat kuřáci, já nemusím, protože nekouřím. Ještě by bylo dobré, kdyby se cigarety prodávaly někde blízko patologie, aby si kuřáci užili i čichový vjem, ne jen ten optický. My nekuřáci si ten čichový dojem z cigaret užíváme neustále.

zjentek

V žádném případě! Člověk prý nemá být sprostý k vůbec nikomu, tedy slušně- hovádko boží, které je ochotno obrátit se proti lidské přirozenosti tím, že ze sebe udělá malinkou chodící sopku, je příliš bezohledný na to, aby jej cokoliv ovlivňovalo.

marci1

Samozřejmě jistě nedojde k tomu, že by většina kuřáků přestala kouřit. Především by mělo dojít ke zvýšení počtu těch, kteří se budou snažit s kouřením přestat.
Ovšem některé ty obaly jsou zajímavé, kdo si koupí např. obal „Hello Kitty“? 🙂
http://jpeg.cz/i­mages/2016/09/­18/b7YEf.jpg

rouzi

Jsou různý pouzdra na cigarety. Ono je to moderní, všechny nemoce jsou z kouření.
Kuřákům přeji ať jim chutná.
Jsem toho názoru, že nám hrozí větší nebezpečí z venku, jeden NE kuřák to opravdu nezachrání.

anetusa

Neodradí.. Mám kamarády kuřáky a mamku která kouřila nikdy je nic neodradilo ani nápisy a neodradí nás ani obrázky..:) Hloupost co tam dávají..

Lounas_CZ

Ne, tyto obrazky nejsou dostatecne odpudive. Meli by pritvrdit a mozna by udelali lepe kdyby ptibalili k cigaretam i nejake nikotinove naplasti jako moznost kde s lecbou zacit.

jirka F

Myslím že ano já sám jsem při pohledu na internetu na obrázky musel při některých odvrátit zrak od obrazovky.

HZK

Kuřáka toto neodradí. Kuřák ví že je to nebezpečný, nepotřebuje k tomu nějaké obrázky. Je to naivní. Proč to stát nezakáže, namísto tohodle? Protože je z toho obr příjem do státní kasy. Paradoxně.

ina

NE

tobby

Nemyslím.

Katy81

Úprimne? Nie, neodradí ma to. Už to tu mnohí spomenuli, tak to zopakujem aj ja. Každý fajčiar vie, že fajčenie je škodlivé a je na ňom sa rozhodnúť. Rozhodnutie zmeniť na sebe niečo (netýka sa len fajčenia, ale hoci aj účesu) musí prísť z vnútra človeka, nie zvonku („ostrihám si vlasy, lebo Ferovi sa budem vraj viac páčiť s krátkymi“). Ak príde zvonku, je nanútená a neprirodzená, a organizmus sa jej bráni a po čase sa vráti k svojej prirodzenosti („nechám si dorásť vlasy, Fero je idiot“). Ak prichádza zvnútra, človek prejde prirodzeným procesom prijímania tejto zmeny, adaptácie, a zmena mu vydrží.

Fajčenie je OBROVSKÝ biznis. Tabakové lobby by nikdy nedovolilo fajčenie zakázať úplne, to si môžeme vyhodiť z hlavy. Je to pekná predstava, ale tak ako predstava, že mi hneď teraz z lopatiek narastú krídla, je takisto nereálna.

Buď si to nebudem vôbec všímať, alebo si to prehodím do tabatierky, alebo si dám krabičku do púzdra – mama má krásne kožené 🙂

asi tak 🙂

Georgines

Neodradí a ví se to . Je to pouze alibi.

vas999

Řekl bych, že to kuřáky neodradí. Aby kuřák přestal kouřit, potřebuje spíše pořádnou vůli než hnusný obrázky. Zato by to ale mohlo odradit ty, co ještě kouřit nezačali. Mě tedy určitě.

Cenobita

lahny: musí se na ně koukat ať chtějí či ne, musí si je koupit bez obalu a pak krabičku vyhodit, takže v hlavě to mít budou

Nuk nuk

Ono je to vážně neodradí. Kolikrát kuřáka neodradí ani skutečné zdravotní problémy, i kdyby byly jednoznačně způsobené kouuřením.

da ny

Těžká věc, ještě jsem neslyšela o pacientovi, u kterého by kouření cigaret na 100% vyvolalo nějakou chorobu…
Že je jedním z rizikových faktorů je jasné. Někdo kouří celý život např. bývalá kolegyně, je jí 87 let a těší se skvělému zdraví. Primář z plicního kouří jako darebný kamna (je mu přes 60, je zdráv) a že na oddělení vidí smrt velmi často…
Je rozdíl v počtu vykouřených cigaret denně. Někomu stačí 10 – 15 ks, někomu nestačí 40 – 50 ks..
Ideálně by se měly přestat vyrábět a prodávat.

led

„Ideálně by se měly přestat vyrábět a prodávat“ a skrachovalo by národné hospodárstvo :)
tabakové hospodárstvo zamestnáva množstvo pracujúcich, odvádza nemalé dane štátu, živí pomerne veľké množstvo zdravotného personálu, odčerpáva nemalé peniaze z účtu zdravotníctva na lieky a liečenie chorôb spúšťaných fajčením, zamestnáva colníkov a obchodnú inšpekciu a o to všetko sa delí s alkoholovým hospodárstvom

anonym

Ale kuřákům takovéto obrázky nevadí.
Tak jako otrlým řidičům nevadily televizní šoty na bezpečnost na silnicích, tak přesně stejné je to s kuřákama.

Cenobita

Vím že neodradí, ale aspoň, něco moje matka kuřačka se o tom odmítá byť bavit, tak ji můžu aspoň ty krabičky ukazovat, když o nich nesmím mluvit.