Rokio

Myslíte si, že to se sociálními sítěmi a mobily dopadne jako s kouřením cigaret?

Dříve člověk, který nekouřil, byl považován skoro za vyvrhela. Dnes je moderní nekouřit.

V dnešní době jsou v módě sociální sítě a samozřejmě také mobilní telefony. Skoro každý člověk je registrován na Facebooku a jiných sociálních sítích a mobil je zcela běžný.

Je pravděpodobné, že v budoucnu bude zase moderní nebýt pořád na mobilu a střídmé používání sociálních sítí?

Nejlepší odpověď
Drap

Kdo má trochu soudnosti tak už i teď neni stále na mobilu a sociální sítě využívá minimálně.

Další odpovědi
jirka F

Nemyslím si to,populárnost soc.sítí je tak velká,že těžko to v budoucnu bude jinak.Dnes ten kdo se chce seznamovat na ulici vypadá jak úchyl,ale po facebooku se seznamovat s lidmi které jsem v životě neviděl to je fakt hodně nesmyslný dle mně.Ne všechny lidi jsou pořád na mobilu moc tvé otázce nerozumím.

zjentek

Nevím, co a jak bude v budoucnu, ale vím, co vnímám TEĎ. Já sítě a mobil nevyužívám nijak (odpovědi jsou TĚŽKÁ EXTRA VÝJIMKA), i když mám a všude nosím, „aby se neřeklo“. V krámu chodím s drahým mobilem v ruce a okázale pokládám na každej pult, kde ukazuji prstem- u masa, delikates, zákusků, u kasy… A výsledky absence využívání služeb? Cítím, že nad zbytkem společnosti získávám jakýsi „obří zdravotní náskok“ (znovu opakuji, že člověka poznáš podle toho, jak se hýbe a je až s podivem, jaké lemry NAPŘÍČ GENERACEMI je možno dnes spatřit na veřejnosti), zatímco sociálně se od zbytku této společnosti „propadám někam do hlubin“. Vypadá to, že pro zdravé v dnešní společnosti nezůstává příliš volného místa.Tento postřeh a zárověň jev, který se skutečně děje jsem nazval paradoxem 21. století.

K tomu, aby mobily a sociální sítě v nich byly svou škodlivostí postaveny kdesi na úroveň cigarety, postačí třeba extrémní nárůst obětí nehod, těžce či smrtelně zraněných při užívání mobilu.

anonym

Sociální sítě tu v nějaké podobě budou zřejmě už navždy, dokud bude existovat internet. Protože sociální sítě jsou naplněním podstaty internetu, publikování, sdílení, diskuse, komunikace … to jsou příliš obecné věci aby to najednou všechno něco smetlo. Ta forma se ale bude měnit to je jisté, facebook správně včas rozpoznal že budoucí velká změna a přerod sociálních sítí do něčeho velmi odlišného by mohl jít skrze virtuální realitu proto kupovali oculus aby tuto změnu podchytili včas. Další generace tak bude možná trávit na sociální síti čas ještě mnohem delší, jen tomu zřejmě už přestanou říkat sociální síť, bude to pro ně prostě jen VRko, nebo spíš si zvyknout označovat to názvem nějakého virtuálního místa či města, ve kterém lidé s brýlemi na hlavě budou klidně i usínat a probouzet se protože kdo by nechtěl místo panelákového bytu s výhledem do dalších paneláků usínat raději na Kostarice s výhledem na VR180 8K moře za šumění příboje ve standardu DOLBY ATMOS a probouzet se třeba v carově virtuálním harému. VR má před sebou stejně jako sociální sítě ještě velmi bouřlivý vývoj, a lidé tomu budou pravděpodobně propadat ještě mnohem víc.

anonym

Ostatně čím se dnešní generace u mobilních telefonů liší od té co život strávila u televize a rozhlasu ? Alespoň mají trochu vyšší nároky, než je pouhé pasivní sledování nekonečného proudu seriálů a televizních estrád … telefony jistě přestanou být brzy populární, narazily už dnes na svůj technologický strop a o mnoho lepší už zdá se ani nebudou, už nemají kam se posouvat, vše co v dnešních telefonech za 8 tis dnes najdete je TOP a nic tomu prostě nechybí, samsung chystá dokonce uvádět 8K kamery, což je jasný indikátor toho, že tento trh už prostě nemá s čím přijít a tak už jen oslňuje nepraktickými hausnumery které nikdo smysluplně nevyužije – omezující je tak pro telefony form factor, tedy velikost zařízení, velikost displeje, forma prezentace informace na malé 2D ploše, to jsou omezení na která teď ICT trh bude narážet a která možná už brzy padnou nalezením zcela nového zařízení, které umožní mnohem hlubší virtuální přítomnost.