jirka F

Myslíte si, že tato má krátká povídka je dobrá?

Kapitola 1

Vítejte

V moji obci,byla pořádána soutež všichni se měli sejít u zastávky.Poté se autobusem jelo do vedlejšího města.Kde jsem zůstal nemohl my uniknout vědec který stál u závor,oslovil jsem ho tedy.Dobrý den,on mě řekl že s pomocí nějakého vzorce.Je možné zmizet tak jsem ho napsal a byl jsem neviditelný.Nikdo mě neviděl poté jsem papír dal do kapsy zase jsem byl vidět.Vědec mě poradil že mě může změnit.V jiného člověka.Já souhlasil poté jsem se ocitl ve skleněné místnosti.Kde mě přivítal pán s pizzou,že prý u něho můžu nastoupit ihned na brigádu na 5 hod.Jednoho dne vtrhli do obchodu zloději a všechny pizzy sebrali a všechno rozbily.Já se pomocí portálu přenesl do místnosti světel.

Kapitola 2 místnost světel

Najednou jsem se ocitl,ve velké místnosti,se spoustou světel.Začal jsem hledat jak z místnosti uniknou a našel jsem teleport s čísli a vedle počítač.Který jsem zapnul.Objevila se plocha a na ní bylo napsáno,číslo 78542 tedy číslo teleportu.Naťukal jsem to do teleportu a ten mě přenesl do prázdné detektivní kanceláře.Kde ale leželi ještě věci kancelář byla opuštěná s kanceláře jsem sebral to nejdůležitější­.Zapalovač,sví­cen, a krabičku s medailonem pomocí teleportu jsem se potom přemístil do další místnosti.Se spoustou přístrojů na zdi.Byla napsána nová čísla 56289 zapsal jsem si je tedy a natukal do zařízení. které tam stálo náhle se ve zdi,objevili dveře k další místosti nad ní bylo napsáno směr krypta Kepler.

Kapitola 3

Vstup do krypty

Vstoupil jsem tedy a byl jsem venku,před zlatou bránou s klepadlem,která vedla přímo do krypty zabouchal jsem a zlatá brána do krypty se otevřela.Vešel jsem dovnitř.Byli tam dvě kašny se zelenou vodou.Na zemi ležela láhev,do které jsem pro jistotu vodu nabral.Dále jsem si všiml výklenku,jako vstupu do nějaké jeskyně vešel jsem.První co jsem udělal nalil jsem do misky tu zelenou vodu.A co se nestalo ze zelené vody se udělal žebřík.Po kterém jsem vylezl,poté jsem prošel jakousi zvonicí se zvonem a polorosypanými schody vedoucími dolů.Šel jsem po nich a konečně už jsem viděl vstup do krypty.

Kapitola 4
Krypta sem,krypta tam

V kryptě byli dvě rakve.Do jedné jsem vložil medailonek a do druhé krabičku.Obě dvě se otevřely,ale pouze u jedné byl malý kulatý medailonek který jsem si vzal sebou.Poté jsem uviděl přístroj,kde jsem zmáčkl 0 a přenesl,jsem se s krypty do dalšího portálu.

Kapitola 5 těžké myšlenky a začarovaný kruh

Objevil jsem se v lese a s posledních sil dopadl do nedalekého křoví.Probudilo mě až očichávání čtyř vlčáků a dva chlapi kteří mě říkali je dobře že jsme tě tady našli.Jinak bys už nebyl.Pomohli mě vstát a společně jsme zamířili k vesnici.Ve vesnici se vše obrátilo.Jeden se jakoby svlékl s kůže a objevil se samotný ďábel a řekl mě děkuji ti Jirko že jsi mě osovobodil.Pak se zasmál a zmizel dýmem do země.Ten druhý mě napadl,ale já ho přemohl pak tam byla paní co něco pletla.A já uviděl nějaké kostky vedle ní které jsem jí vzal a utekl do dalšího portálu.Paní začala křičet tam ne to je portál do nedořekla když jsem se ocitl mimo portál.Byla noc a ocitl jsem se v malém městě.

Nejlepší odpověď
quentos

c) není vůbec dobrá

Přestal jsem číst u „Kde jsem zůstal nemohl my“. To není jen o interpunkci, tohle jsou základní pravopisné chyby (a „psal jsem v rychlosti“ je oblíbená výmluva, tytéž chyby děláš pořád).

Další odpovědi
annas

d) nechci se k tomu vyjadřovat mám jiný názor

Jirko , začala jsem text číst, ale vzdala jsem to.. Takže ke stylizaci a obsahu se nevyjadřuji.

Jen to, že mezi větami nemáte čárky, text splývá. Není místy jasné, co k sobě patří. . Co pravopis?

ivzez

d) nechci se k tomu vyjadřovat mám jiný názor

Ke kvalitě literárního díla (a každé písemnosti) přispívá bezchybný jazyk.

V tom textu je bohužel tolik chyb, že musím přemýšlet, co jste chtěl napsat,
a na posouzení obsahu už mi „nezbývá dostatek kapacity“.

Pokud text opravíte, podívám se na něj znovu.

Mc Merkurion

… teda, já a čeština moc nekamarádíme, ale skončil jsem u „V moji obci…“ >>> to buší do uší !!!

led

Vážený spisovatel,

Přečetla jsem si váš zápis z vyšetřování zločinu. Chápu, že jako svědek musíte udávat fakta a ne domněnky.

V případě, že tohle je úryvek z vašeho uměleckého díla – detektivky, hororu… a mělo to být vaše prožívání, mluvení o děsivém zážitku, chtělo by tam vložit vlastní pocity s pozorným výběrem vhodných popisných slov, jako kontrast k popsanému prostému faktogafickému popisu výslechu do zápisnice o zločinu na policejní stanici v zapadlé uličce …
proč a jak jste se dostali do krypty, byla malá, velká, nad zemí, pod zemí, jaký tam byl vzduch, v kryptách často bývá vlhko, slyšíte hrozivé ticho, sluch se zbystřuje a vnímáte i šumy časoprostoru, ve stínech vidíte různých stíny duchů, děsivé postavy, srdce vám pomalu nepravidelným krokem odchází do výslužby, pot kapající z čela promáčí ponožky v zablácených botách
a tak dále, a tak dále…

Nenechte se odradit, dobré dílo se netvoří na jednu cigaretku a pivo.
Někdy si třeba dobře promyslet a získávat informace o čase, prostoru a lidech vašeho příběhu…
Někdy vás najednou „kopne Múza“ a začnete psát a psát, zapomínáte i na tělesné potřeby, prošlý čas, brodíte se ve výmětů a poškrtaných papírech a když najednou uděláte závěrečnou tečku, zjistíte, že máte dlouhou bradu, mezi stěnou a vaší hlavou se po síti, za čas psaní utkanou, prochází velikánský pavouk, vodovod stihl zrezivět a otevřené dveře vaší ženou po jejim útěku k mamince, vržou a bouchají pod nápory divokého větru.

S neskonalou úctou čtenářka

jirka F

quentos: Já vím jsem asi blbec přes tyhle věci musím víc číst a snad se to zlepší.

jirka F

Psal jsem v rychlosti a dlouho jsem nečetl knížky.Takže asi proto omlouvám se.Nechtěl jsem řešit interpunkci chtěl jsem jenom jak se líbí obsah povídky.

ivzez

Jirko,
mně se na ten obsah nedaří kvůli chybám soustředit.
Zkuste opravit, ráda si pak povídku přečtu.