kurec

Myslíte, že když je město těsně za hranicí s Českem , že tam budou brát české koruny?

Myslíte si že když je město těsně za hranicí s českem tak že tam budou brát české koruny?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

V Polsku to je samozřejmé. V Německu, Rakousku nebo na Slovensku nevím.

Další odpovědi
Justin1

Možné to je, ale myslím, že každý obchodník si rozhodne sám, jakou měnu bude přijímat a v jaké měně bude vracet, když se platí hotově. U nás některé supermarkety a hypermarkety (nejen u hranice) přijímají i některé eurové bankovky, ale vracejí v českých korunách.

V cestopisu nějakých cestovatelů jsem četl, že když pobývali v USA a zajeli si do Kanady, tak tam v blízkosti hranice mohli platit americkými dolary a kanadské dolary nepotřebovali.

Na hranici USA a Kanady se nachází zajímavá stavba – Haskell Free Library and Opera House, která byla záměrně postavena přímo na hranici.

anonym

A není pohodlnější zařídit si Revolut kartu, která ti umožňuje platit v jakékoliv měně za mezibankovní převodové kurzy (tzn. bez poplatků a bez obvyklého kurzovního znevýhodnění ze strany české banky) ? Takováto karta stojí stovku a pak je už zdarma (bez měsíčních poplatků), … ničím jiným teď za hranicemi neplatím.

paul1

V některých městech na Slovensku to možné je

anonym

I kdyby totiž konkrétní obchodník akceptoval i za hranicemi koruny, jejich převodový kurz by by mnohem méně výhodný než je kurz u té revolut karty, to je naprosto jisté.