kurec

Myslíte si, že jsme na začátku další revoluce?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Zatím ještě ne. Ale to příjde…

Další odpovědi
Drap

Ještě ne, počkej cca 10 – 20 let a bude to tady.

Pepa25

Ne. Proč?

aliendrone

Asi takhle – když jedna revoluce skončí, z logiky věci plyne, že „začlo odpočítávání“ k DALŠÍ revoluci. Otázkou je, KDY tato přijde. ;) :D :D

Pokud se ptáš na to, zda-li lze v BRZKÉ budoucnosti očekávat nějaké výrazné systémové změny, tak NIKOLIV, Systém je sice prohnilý (možná i dostatečně – jak píše orewll v diskuzi), ale prozatím NEJSOU dostatečně efektivní alternativy (jakkoliv jejich zárodky se s potěšujícím tempem vytváří), :)

hapiky

Revoluce v čem? Vědecko-technická už dávno začala.
Nebo revoluce v politickém uspořádání v době kornaviru? To nejde, neboť kdyby se revolucionáři všech zemí spojily, jak hlásají, kornavirus by je skolil dřív, než by vydali své stanovy a zahráli internacionálu.

elkon

Asi nevíš, co znamená slovo revoluce.

Gonfaloniér

aliendron…to nikdy nevíš, kolikrát se něco může změnit ze dne na den. Stačí nějaký počáteční impulz, který může přijít kdykoli a odkudkoli. A to může být nějaká událost nebo i jedinec, který něco takového zapříčiní. I když zatím třeba ještě „není na scéně.“ Podobně ta počáteční událost, která může rozpoutat začátek změn se může stát téměř z ničeho nic, bez předešlých náznaků/varování.

Midoc

Jestli bude revoluce, tak prvně jinde. Ne u nás.

orwell

No, úplně vyloučit se to nedá. Otázkou je, zda podle teorie vyhnití je už naše společnost dostatečně prohnilá, aby mohlo dojít k nastoupení tohoto jevu. Nevidím jediný důvod, proč by poslední revoluce měla být tou úplně poslední v historii národu, resp. lidstva. Tedy za předpokladu další existence národa či lidstva vůbec. Dokonce ani ta příští nebude poslední. Říká se přece VŠEHO DO ČASU! Vesmír je systém dynamický, ve kterém se pořád něco děje a my jsme jeho součástí.