Rokio

Myslíte si, že jsem byl alespoň dobrý žák na Obchodní akademii?

Na OA jsem nikoho nebil, nepáchal jsem vandalismus, nekradl jsem, nechodil jsem za školu, nedostal jsem nikdy ani napomenutí třídního učitele, bylo mi uděleno několik poznámek, ale pouze od slečny asistentky, šikany jsem se podle asistenta pedagoga nedopustil, žádnou dívku jsem neošahával, při písemných pracích jsem nepodváděl…

Tohle vám nestačí, abych byl alespoň částečně dobrý žák na této střední odborné škole?

Nejlepší odpověď
da ny

Řešit několik let po škole, zda jsem byl/nebyl dobrý žák, považuji, za zbytečné a ztrátu času, plýtvání energií.
Jak se popisuješ, byl jsi zřejmě, očekávaný standard, to, co já (a za mne) bylo běžné.
Dobrý a výborný žák se musí ještě umět prosadit a uplatnit v praxi. tedy i v zaměstnání. Někdo má „dobrou hlavu, jiný šikovné ruce).
V mém původním povolání (zubní laborant/nyní technik), to chodívalo tak, že ti nejlepší žáci se v praxi sotva uživili a trápili se se splněním norem. Práce byla luxusní, pěkně odvedená, vypracovaná. Jen těch výrobků bylo nedostatečné množství. Tzv. si nevydělali, ani na slaný chléb.
Znám inženýrra, který jezdí ve fabrice s ještěrkou. Nikam se neposunul.
Hodnotit, po letech, jestli někdo byl dobrý žák neo ne je k ničemu. Ohlížet se zpět, nikam nevede.
Co si my myslíme, ti může být docela ukradené. Nás o ničem nepřesvědčuj. Pokud máš pošramocené sebevědomí, my ti sotva pomůžeme. Pokud si touto cestou masíruješ ego, je to tvůj výběr…… 😉

Další odpovědi
Drap

Proč bych si měl o tom něco myslet? Neznám tu OA, ale podle toho co vím, tak zřejmě to nebyla nijak dobrá a kvalitní škola. A je mě úplně jedno jaký jsi byl žák, jestli nejlepší nebo nejhorší. Myslím že na OA na tebe dodnes vzpomínají.

Kelt

Pokračoval jsi ve studiu na vysoké škole? Uplatnuješ získané znalosti někde v oboru ? Podnikáš, prodáváš něco? Jaké máš zisky, kolik vyděláváš, jaký máš obrat? A srovnej si to s bývalými spolužáky.

cappuccino

Stat investoval penize do tveho vzdelani. Zatimco ostatni absolventi se uplatnili v oboru, u tebe je to tak, ze si akorat spocitas penize, ktere jsi vybral z automatu a nakupnich vozicku. To neni kritika, to je fakt. Vzdyt se nam tim tady porad prezentujes!
Nemuzeme te porad chvalit za neco, co vubec neni chvalyhodne, ale spis politovanihodne. Ale tady tu pochvalu nemuzes ocekavat, vzdyt te nikdo osobne nezna!