Avatar uživatele
Rokio

Jakého jsem se dopustil skutku?

Pan učitel zbožíznalství řekl v pondělí Erice, že ve středu bude vyzkoušena, protože má průměr mezi čtyřkou a pětkou.

Když ale byla středa, Erika zkoušení odmítla, protože jí škola byla ukradená. Pan učitel ale chtěl někoho vyzkoušet, a tak se rozhodl, že vyzkouší jednoho ze tří nejlepších žáků třídy. Na výběr měl mezi Kateřinou, Tomášem a mnou.

Ti se ale zrovna neučili, protože dle mého názoru zkoušení nečekali a počítali s tím, že bude vyzkoušena Erika. Já se ale učím málo, ale relativně často, takže jsem něco věděl, a proto jsem se nechal vyzkoušet pod podmínkou, že budu vyzkoušený jenom já a nikdo jiný. Pan učitel souhlasil, a tak mě vyzkoušel.

Já jsem dostal za tři, což pro mě není moc dobrá známka, ale pokud by byl vyzkoušen někdo jiný, dostal by velmi pravděpodobně horší známku než trojku, takže jsem „invazi“ zažehnal.

Myslíte si, že jsem se dopustil dobrého skutku, neutrálního skutku, nebo špatného skutku? Jaký je váš názor?

Zajímavá 0 před 2665 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

dopustil jsem se špatného skutku

Je špatné zkoušet žáky jinak než zcela náhodně a nečekaně. Proto považuji jakékoli vyjednávání a úmluvy mezi žáky a učitelem za nepřípustné. Zavrženíhodného jednání se dopustil zejména učitel, ale ty máš taky máslo na hlavě, žes tu hru s ním hrál.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

dopustil jsem se špatného skutku

Souhlasím s Klumprtem,
o zkoušení jsi neměl co smlouvat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

dopustil jsem se špatného skutku

Měl jsi pana učitele přemluvit, aby byla zkoušená Erika. Jak jinak si ta chudinka opraví ten hrozný průměr? Vzal jsi jí šanci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

dopustil jsem se dobrého skutku

Dobré skutky jak známo bývají po zásluze patřičně potrestány.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

dopustil jsem se dobrého skutku

Tak doufej, že ti to spolužáci vrátí až to budeš potřebovat ty. Je totiž dost možné že tvého dobrého skutku budou jen zneužívat.

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

dopustil jsem se špatného skutku

… jestliže se takhle handluje už ve škole, neni divu, kam ten svět spěje …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

dopustil jsem se dobrého skutku

Ve škole to tak bývá, spolužáci to kvitovali určitě kladně. Ale pozor, v životě to tak vždy nebývá. Ne nadarmo se někdy říká „Za dobrotu na žebrotu“.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

dopustil jsem se neutrálního skutku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Front

dopustil jsem se špatného skutku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek