Rokio

Myslíte si, že je reálné, aby bylo možné vytvořit léčivý lektvar?

Je možné, že by vědci v budoucnu vynalezli láhev s tekutinou, která po vypití hojí rány jedince, který se toho napil?

Znáte něco, co funguje na podobném principu v současné době?

Odpovědi
Tw!st

Je spousta vitamínů a minerálů, které urychlují hojení, ovšem jen v malé míře. V trochu větší míře na to můžou mít vliv anabolické steroidy, ale stále to nebude asi jak si představuješ, že se okamžmitě zahojí rána.

nyjono

Léčivé lektvary existují a použíají se.
Ale asi to nikdy nebude fungovat tak, že se někdo napije a vyléčí to cokoli.
Používají se některé na vnější použití, jiné se pijí, užívaní vnitřně.. Na rány, které jsou z vnějšku se používají z vnějšku.

Kelt

Ano, můžeme číst ve starých knihách, pokud se zakládají na pravdě, že někdo měl nějaké zranění, rány, chodil pít vodu k prameni a pak rána zmizela a nebylo nic vidět. Ale není zde přesné vyjádření. Jaké měl zranění, jak často chodil pít danou vodu a jak to všechno trvalo. A v neposlední řadě jsou případy, že zmizely jizvy, protože si to dotyčný myslel, modlil se, věřil tomu. Byly případy, kdy nemocní byli vyléčeni placebo efektem, když jim řekli, že se jedná o účinnou látkou nejlépe z Tibetu, nebo z Amazonských pralesů. Takže může být vytvořen i takový lektvar. Hlavně taková reklama tomu dost prospěje.