Tonda Káňa

Myslíte si, že homofobie do konce století vymizí?

Protože mladí lidé jsou vůči homosexuálům více tolerantní, pořádají ty své protesty, koukaj na to v seriálech a asi jim to ani nevadí. Naopak moje starší generace a ty předemnou jsou více útoční vůči nim. Já osobně je moc nemusím, respektuji je, ale ať to nikomu necpou, nevnucujou.

Samozřejmě, homofobie nikydy úplně nevymizí, ale myslím, že do konce století to bude na stejné úrovni, jako je dnes vztah k levákům, kdysi se násilně přeučovali a bylo to špatné, dnes se tomu jen smějeme, jsme již v tomto tolerantnější. S homogfobií to bude jednou také tak, řekl bych.

Nebo se to naopak zvrtne a lidem začne lézt krkem, že jsou homosexuálové všude a tak se to naopak převrátí? Kdo ví…

Jsou to sice spekulace, ale co si myslíte vy?

Nejlepší odpověď
da ny

Snad
Případně bude minimální, tmářství se hned tak ze světa neztratí. Tmářství,
omezenost a blbost, lidem vládne
Nevím, co jsi za generaci (kluk po 30). Páč už i ti jsou tolerantní.
Asi do 15 mi to bylo fuk. 50 let mi homosexuálové nevadí, nepřekážejí!!!
Proč by měli?
Pro ženskou, jsou, navíc ti kluci fajn, nekomplikovaní kamarádi a parťáci.
ÚTRAP a příkoří, už si užili dost……
„Nech brouka žít“. 😉

Proč tolerujeme homofobii? Následující řádky obsahují drastické detaily

„V roce 1990 vyškrtla WHO homosexualitu ze seznamu nemocí. V 70 zemích je však dodnes trestná, někde hrozí i trest smrti. Pro moderní katolickou církev je už „jen“ hříchem. 17. května je Mezinárodní den proti homofobii.
Článek
Po dobu, kdy Evropě myšlenkově téměř monopolně vládlo křesťanství, byli homosexuálové považováni za odporné, nebo rovnou za smrtelné hříšníky. Společnost je zavrhovala, trestala, popravovala..
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-proc-tolerujeme-homofobii-nasledujici-radky-obsahuji-drasticke-detaily-230980
Každá přehnaná aktivita a snaha se zviditelnit, přehánět, emoce,
nejsou ostatním příjemná. jiné to nezajímá. Není třeba házet všechny do jednoho rance.
Oni ti „myslitelé“, teď, s tím XY počtem pohlaví, budou mít nějaký čas „jiné starosti“.;-)

Další odpovědi
Pepa25

Ano, dá se čekat, že homofobie výrazně ubude a ano, je to generační záležitost.

Homosexuálové nemohou „být všude“. Je potřeba rozlišovat homosexuální sklony (zaměření) a homosexuální chování. Lidí s těmito sklony je plus mínus pořád stejně (možné jen vidět je to trochu víc, protože dřív si to zaměření někteří nepřipoouštěli nebo se toho báli). Zato chování se může stát normální nebo dokonce populární (např. věznicích je to poměrně běžné).

iceT

Pokud budou existovat lidi, co si i dnes myslí, že je Země placatá, tak budou po světě cárat lidi, co budou všemu navzdory trpět představou, že homosexualita je nemoc a dá se léčit. Překvapuje mě, že na některých mužích není jejich orientace na stejné pohlaví patrná ani viditelná a jiní se chovají jak holky.
A co mě docela vadí, že se téma homosexualita dostává do filmové a seriálové tvorby, jakoby většina světa nevěděla, že to existuje. Pokud je jen zmínka, třeba postava prohlásí, že ‚‘‘otec mě vydědil, protože mám rád muže/ženy v případě ženské postavy‘‘, OK, to je ještě v mezích, ale snad není nutné zajít dál, když na příběh to nemá podle mě nijaký vliv. Stačilo by přece na začátku zmínit, že ta a ta figura je homosexuál nebo lesba a nazdar.
Nechápu, co víc by chtěli, mají právo na život, ve většině světa kromě muslimských zemí se mohou veřejně prezentovat takoví, jací jsou, mohou být legálně sezdaní nebo registrovaní, nikdo je neodsuzuje, když veřejně přiznají barvu, nikdo je netrestá.
Ani já je neodsuzuju, oni nemůžou za to, jací se narodili, ale nikdo mi nemusí do hlavy cpát, že jejich způsob života je lepší než ten můj. Vegetarián mě taky nepřesvědčí, že život bez masa je lepší než s masem.

elkon

Zbytečné spekulace.

WalterBishop

Homosexualita je i u zvířat, to je vědecky dokázáno

zjentek

NE! Homofobie byla společností už jednou definována a proto je zde s vámi, s „vaší společností“, již NAVŽDY.

df

Povykládej nám o svých stavech, když jsi fetoval a co jsi užíval. Nějaké zážitky

Tonda Káňa

elkone, a co pro tebe není zbytečné? Je pro tebe přemýšlení zbytečné? Chápeš, že jsou lidé, kteří se i zamýšlí nad budoucností a snaží se i rozvíjet po mentální stránce? Tobě jde podle tvých odpovědí jenom o dobré bydlo a plný břich…