Mr. Marek

Myslíte si, že hnutí ANO vyhraje volby? 🙂

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Speed77

Nevím

Myslím si, že nevím. ;) :D
Ještě před pár měsíci bych skoro s jistotou řekl ano, ale po dlouhotrvajících vládních opatřeních se vláda včetně Babiše a ANO, dostala k těm méně populárním a řekl bych, že ztratili spoustu voličů (ale jestli natolik, že je to připraví o většinu…). A pak tu máme nové uskupení Pirátů a STAN, což pro ANO není moc příznivé. Ještě nějaké další koalice a je to.
Krize se opozici náramně hodila. Zaměřování se na chyby vlády a pomlouvačným řečem se teď daří víc než kdy dřív (já ANO nevolím, jen kostatuji, jak to je). Lidi jsou nespokojení, nesouhlasí s rouškami, omezeními (omezení nemá nikdo rád, ale zodpovědnost je ta tam) a tak nezbývá než vinit vládu a toho opozice a jiní účinně využivají (neférové, ale tak to je a byli by hloupí kdyby toho nevyužili. Dělají to v politici všichni a dělá se to pořád. Teď to má akorát největší vliv). Pak už stačí jen trochu pomluvit, poukázat na neschopnost, rozhazovačnost a je dokonáno. Stačí to na přerozdělení hlasů (v neprospěch ANO).
Teď se všechno může hodit na vládu/vládní stranu a plno lidí to bude vnímat buď, že přímo ona může za samotný covid a za krizi anebo ji budou minimálně vinit z naprosté neschopnosti. Což vlastně není zcela fér, protože ani jedno není úplná pravda. Za krizi/pandemii oni určitě nemohli a o krocích a opatření vlády by se mohlo dlouho diskutovat a určitě nejednala vždy správně, efektivně, ale na druhou stranu by bylo hloupé domnívat se, že někteří z opozice by to zvládali líp. Navíc to bylo něco, co nikdo nečekal a nebyl na to připravený (situace zde není a nebyla jiná než jinde ve světě a naše vláda to nezvládala lépe ani hůře jako většina jiných).
Většina je proti opatřením (už tím se dá čekat, že budou v určité míře i proti ANO/vládě) a i ti, kteří s opatřeními a jistým omezením souhlasí nemají moc sympatie k vládě a to z mnoha důvodů, avšak hlavně ve spojitosti s krizí. Když ne s omzeujícími opatřeními vlády, tak kvůli jiným postupům vlády souvisejících s pandemií.

Někdy nad tím přemýšlím a někdy si říkám možná ano, jindy možná ne. Čím dál častěji se ale přikláním k názoru, že spíš ne, že asi volby nevyhrají.
I když strana vyhraje volby – hlasování lidu, tak ještě nemusí být vítězem voleb. Stačí dodatečné koalice a vítěz si ani neškrtne. To podle mě není moc správné. Druzí a třeba čtvrtí se klidně spojí s posledními (nebo se spojí spousta stran) a na vládě se budou podílet ti, které nikdo (většinově) nezvolil a ti, kteří měli velmi malou podporu (ale která do koalice stačí – aby měli většinu).

Další odpovědi
Alesh

Ano

Myslím, že ANO a doufám, že mu to bude prd platný, že ho už konečně jiné strany vyšachují a ta komedie konečně skončí… a začne jiná! LOL 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.