autacek

Myslíte, že člověk, co se dnes pokusil upálit na Václaváku, chtěl též poukázat na to, co se v dnešní společnosti děje?

Nejlepší odpověď
annas

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/na-vaclavskem-namesti-se-muz-polil-horlavinou-a-

Když si přečtete informace v odkazu, tak z nich vyplývá, že nejde zřejmě o politický motiv ani společenský protest.

Domnívám se, že je zbytečné spekulovat. To ví jen on sám.

Oprava odkazu

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/na-vaclavskem-namesti-se-muz-polil-horlavinou-a-zapalil/r~705de3­c01b2d11e9be54ac1f6b220e­e8/

Ale proč napsal, že chce následovat Jana Palacha?

Další odpovědi
Kelt

Podle někoho jsou tyto akce alarmující, pro někoho typu, to mne nezajímá. Je pravda, že se tu něco změnilo od roku 1989. A není to jen název republiky, respektive změna názvu i zmenšení (po odtržení Slovenska – lepší výraz mne nenapadnul), jiná politická orientace a jiné hodnoty, které nám někdo vnucuje.
Ekonomické rozdělení je takové, že x % obyvatelstva má (100– x)% majetku a
(100– x)% obyvatelstva má x % majetku a přitom hodnota x není větší než 10.

Edison

To teď půjde o to, jestli začnou probíhat demonstrace na podporu tohoto činu. A později jak to bude vykládat ta která vládnoucí verbež. Tato to jistě označí za čin šílence a ta následující za hrdinský čin hodný vyznamenání. Tak to prostě chodí. A jsem si jist, že subjektivní motivy aktéra budou vždy zcela podružné a zatlačené do pozadí. Buď teď, nebo později. To je vcelku fuk.

aliendrone

NJN – nic se neví, VYJMA faktu, že „se nejednalo o politický čin“ – no NENÍ to POZORUHODNÉ? S ohledem na to, že to udělal jako Palach, na stejném místě, ve stejném období, stejným způsobem mi přijde neuvěřitelné, že média nic neví, ale jsou si jistá, že nejde o politický čin nebo společenský protest. ;) :D :D

Proboha – to už chce ZNAČNOU dávku optimismu, že takovému tvrzení někdo uvěří, pokud má alespoň 3 z 5 pohromadě. I když… denně vídám/slýchám/čtu pindy jedinců, kteří to mají systémovou propagandou NATOLIK VYGUMOVANĚ, že nepochybuji, že to sežererou i s navijákem a navíc se pokusí sežrat i lodičku!

Jen by mne zajímalo, zda-li toto unisono mínění je koordinováno nejvyšším politickým cenzorem ČR (NÚKIB), či zda-li jsme to už dopracovali tak daleko, že pokynů z „vyšších míst“ již ani není třeba. ;) :D :D

ivzez

Nevím, ještě jsem dneska žádné zprávy nečetla ani neslyšela.
Ale první, co mne napadlo při čtení Vaší otázky, bylo, že se možná
někdo pokusil „zviditelnit sebe“.

ivzez

@Annas,
ten odkaz nefunguje.