Rokio

Myslíte si, že by při hledání zaměstnanců mělo platit pravidlo „Nejdříve Čech, pak cizinec“?

Až by české firmy zaměstnali většinu Čechů, kteří chtějí pracovat, pak by se mohli zajímat o zaměstnávání cizinců.

Rozhodně by málo kvalifikovaný Čech a Čech bez kvalifikace neměl vidět konkurenci v cizincích, ale měl by mít nad nima navrch.

Snad nejsem xenofóbní. Mluvím ze svého srdce.

Nejlepší odpověď
Nela56

Podle mě ne, myslím si, že i cizinec má právo zde získat práci stejně jako my v cizině.. A ještě k tomu když má vyšší vzdělání..

Další odpovědi
anonym

Nevidím důvod. Schopnost jedince neurčuje národnost. Kvóty, jakožto program, považuji za kontraproduktivní a nepřirozený.

Kelt

Hlavní je, aby vykonaná práce byla kvalitní. A jestli je za tím podepsaný Petr Novák nebo Jurij Zajcev, Kim Bim Bam nebo Hu Li Chan je druhořadé.

Mc Merkurion

… ale vono to tak je, jenže za ty prachy co voni, to žádnej čech dělat nebude, notabene, když jsou třebas zaměstnaný v cizině, z tvýho návrhu by naši pendleři měli radost, nařídit to třebas v německu, prober se, proč myslíš, že jsme v EU ??? … víš jak by to dopadlo, kdyby měli češi navrch před cizinci jen z důvodu národnosti ??? a to nemyslím po právní stránce žalob od ostatních států, ale po ekonomické … víš jakej je problém do určitejch oborů sehnat čecha ??? nebudě ti to dělat ani za dvojnásobek toho co cizinec !!!

Drap

Pravidla si díky bohu ještě může nastavovat každý zaměstnavatel sám.