Avatar uživatele
jivaj

Myslím tím, že když příjde zákazník s pětitisícovkou a koupísí věc za pětikorunu a já nemám na vrácení…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BEAES před 4939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Jak již jsem odpovídala níže, správně by jste měla mít, popřípadě si to zařídit, aby obchod mohl proběhnout. V nejhorší situaci laskavě zákazíka požádat o menší bankovku, či o rozměnění jinde. Nemusí se ale už vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Taková situace by neměla nastat. Už bych k vám víckrát nešla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

problém řeší vyhláška České národní banky č. 37/1994.
Při příjmu platných tedy zákonných českých bankovek neplatí pro právnické ani fyzické osoby žádná omezení.
zdroj: internet

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/lituji-nemam-drobne-aneb-pravidla-pri-prijmu-penez-a-poskytovani-nahrad-za-poskozene-penize-11517.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

No,ja teda nevim,myslim ze pokladni ve vetsim obchode by i poranu mela mit v kase nejaky zaklad na vraceni,ale nemel by byt problem treba zavolat vedouciho a vec vyresit.Na druhou stranu asi je logicke,ze takova trafika nebo vecerka poranu takovy obnos mit nebude,a podle me je smesne jit s takovou bankovkou udelat nakup za 5,–.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Pracovala jsem v kantýně ve fabrice.Limit na pokladně jsem měla 1000.-Denně jsem musela odevzdávat tržbu.V momentě kdy někdo přišel s velkou bankovkou tak byl problém.A pokud to bylo hned ráno tak jsem ho poslala pryč s tím že si má někde sehnat drobnější.Nebo ať mi to později donese.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek