jivaj

Myslím tím, že když příjde zákazník s pětitisícovkou a koupísí věc za pětikorunu a já nemám na vrácení…

Nejlepší odpověď
BEAES

Jak již jsem odpovídala níže, správně by jste měla mít, popřípadě si to zařídit, aby obchod mohl proběhnout. V nejhorší situaci laskavě zákazíka požádat o menší bankovku, či o rozměnění jinde. Nemusí se ale už vrátit.

Další odpovědi
hanulka11

Taková situace by neměla nastat. Už bych k vám víckrát nešla.

cukrar

problém řeší vyhláška České národní banky č. 37/1994.
Při příjmu platných tedy zákonných českých bankovek neplatí pro právnické ani fyzické osoby žádná omezení.
zdroj: internet

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/lituji-nemam-drobne-aneb-pravidla-pri-prijmu-penez-a-poskytovani-nahrad-za-poskozene-penize-11517.html

iceT

No,ja teda nevim,myslim ze pokladni ve vetsim obchode by i poranu mela mit v kase nejaky zaklad na vraceni,ale nemel by byt problem treba zavolat vedouciho a vec vyresit.Na druhou stranu asi je logicke,ze takova trafika nebo vecerka poranu takovy obnos mit nebude,a podle me je smesne jit s takovou bankovkou udelat nakup za 5,–.

hanjimka

Pracovala jsem v kantýně ve fabrice.Limit na pokladně jsem měla 1000.-Denně jsem musela odevzdávat tržbu.V momentě kdy někdo přišel s velkou bankovkou tak byl problém.A pokud to bylo hned ráno tak jsem ho poslala pryč s tím že si má někde sehnat drobnější.Nebo ať mi to později donese.