marketa54321

Můžu vypít víno, které bylo před otevřením natlakované a které perlí a je lehce kalné?

Na internetu jsem se dočetla, že se jedná o znovu rozkvašené víno, nenašla jsem ale, zda je třeba jej vylít. Jedná se o zazvorové, na chuti tedy nepoznám. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Mělo by být zdravotně nezávadné. Zákal tvoří kvasinky, které znovu ožily. Patrně bylo nalahvováno předčasně a z tichého vína se stalo šumivé.

Edison

Můžeš vypít všechno, co teče… Jen je potřeba mít na paměti možné neblahé důsledky.