Avatar uživatele
Adam2

Můžu svoje dítě pojmenovat Jurij?

Jsem Čech a našel jsem si Češku. Chtěli bychom naše dítě vychovat v Česku a uvažujeme o tomto jménu.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, FlAsh_7 před 1602 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Seznam dovolených jmen je k mání na matričním úřadě. Ale vcelku bych neviděl problém

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Určitě to půjde. Pokud to jméno není v českém kalendáři, tak se za to platí (doteď jsem nepochopil proč), tuším, že to bývalo 1000 Kč, jestli je to tak furt, to ti řeknou na matrice. Jinak jméno mimo kalendář musí někde na světě existovat, ale nějaké velké exoty ještě nějak posuzují, aby se to dítě nejmenovalo Ten Pit Tchus Novák apod. Jurij je podle mě jen otázkou poplatku za dítě mimo kalendář.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zbyndo

Ak nieje v kalendári mien,dá sa to za poplatok.V mojom okolí žijú úplne legendy.Winnetou Šerkezi,Nšoči ,jeho sestra,Sandokan Bučko,a mnoho iných,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V pohodě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Já bych navrhl Jurij Gagarin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nemusí být v kalendáři. V kalendáři je jen něco přes 350 jmen. Běžně používaných v ČR je o hodně víc. Ale musí být v jakémsi seznamu jmen, pokud není, je třeba schválení a za to je možná nějaký poplatek…

Věřím tomu, že Jurij projde, že u nás za ta léta soudružské výpomoci zdomácněl.
(tedy, že projde i bez žádostí)

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Běžné východoevropské jméno, nevidím v tom problém…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Jurij je dobrý, ale s Iljičem bych byl opatrnější. ;) :D :D

před 1602 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek